Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Rejlers

Rejlers steeg duidelijk, in lijn met de markt.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

15.984 nieuws vandaag geanalyseerd

Rejlers steeg duidelijk, in lijn met de markt.

In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

De daling is een grote beweging voor Rejlers, waarschijnlijk veroorzaakt door de zwakke winstgevendheid in het derde kwartaal, met lagere EBITA en de oorlog in Iran die de activiteiten in de Verenigde Arabische Emiraten drukte.

Het volgende rapport verschijnt vrijdag 5 februari 2027.

De beweging van vandaag, +1,01%, was 1,2 keer een normale dagbeweging van 0,9%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag +0,83%.

Rejlers +1,01%OMX Stockholm 30 +0,83%In de pas met de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Rejlers.

Rejlers verdiende in 3 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 2 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 1Houden 0Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 134,80 SEK

Koersdoelen
170

Het koersdoel van één analist is 170,00 SEK, +26% ten opzichte van de laatste koers van 134,80 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie0,72,13,54,86,22025-02-06: 3,75; Verwachte winst per aandeel: 4,026/2’25+2,3%2025-04-24: 2,96; Verwachte winst per aandeel: 3,1224/4’25+0,2%2025-07-15: 1,88; Verwachte winst per aandeel: 1,8815/7’25+0,1%2025-10-23: 1,36; Verwachte winst per aandeel: 1,8723/10’25+0,1%2026-02-05: 2,91; Verwachte winst per aandeel: 5,465/2’26−2,6%2026-04-29: 2,88; Verwachte winst per aandeel: 2,7029/4’26−2,3%2026-07-15: 1,45; Verwachte winst per aandeel: 1,9515/7’26+3,2%2026-11-03: 1,89; Verwachte winst per aandeel: 1,743/11’26−8,0%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 5,58.→11/02

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 5,58 SEK (11 februari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 12,13 SEK drie maanden geleden naar nu 12,40 SEK. Raming 2026: 12,40 SEK. Raming 2027: 15,80 SEK. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 5 november: Aankoop circa 138 duizend SEK. 4 november: Aankoop circa 750 duizend SEK. 3 november: Aankoop circa 556 duizend SEK. 3 november: Aankoop circa 4 duizend SEK. 2 oktober: Aankoop circa 102 duizend SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +34% en de winst per aandeel met −13%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)0,02,03,95,92022: 3,512022: 0,2020222023: 4,092023: 0,1920232024: 4,432024: 0,2220242025: 4,742025: 0,202025Nu2026: 5,0420262027: 5,3820272022: 2,792,82023: 2,712,72024: 3,133,12025: 4,284,3Nu: 3,083,1

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 0,6 keer de omzet van 2025, tegen 0,8 in 2022. Winst in 2025: 197 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)0,01,63,14,72022: 2,982022: 1,5020222023: 3,652023: 1,8520232024: 3,712024: 1,7720242025: 3,972025: 1,872025Nu2022: 2,792,82023: 2,712,72024: 3,133,12025: 4,284,3Nu: 3,083,1

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 2,1 mld. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 1,5 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 3,1 mld. SEKOmzet 2025: 4,7 mld. SEK

Wat de kengetallen over Rejlers zeggen

De kengetallen verbinden wat Rejlers verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel7,48 SEK
NuWinst per aandeel2022: 9,55222023: 8,32232024: 10,03242025: 8,74252026: 12,40262027: 15,80272022: 137,002023: 122,502024: 141,802025: 189,60

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: 8,32 SEK–10,03 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Enento Group 0,62 EUR, SIBEK 2,31 SEK, Bureau Veritas 1,13 EUR. Raming 2026: 12,40 SEK (12,40 SEK–12,40 SEK). Raming 2027: 15,80 SEK (15,80 SEK–15,80 SEK).

Omzet4,9 mld. SEK
NuOmzet2022: 3.513.000.000,00222023: 4.088.300.000,00232024: 4.430.700.000,00242025: 4.741.000.000,00252026: 5.042.000.000,00262027: 5.385.000.000,00272022: 137,002023: 122,502024: 141,802025: 189,60

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 3,5 mld. SEK–4,7 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Enento Group 157 mln. EUR, SIBEK 178 mln. SEK, Bureau Veritas 6,7 mld. EUR. Raming 2026: 5,0 mld. SEK (5,0 mld. SEK–5,0 mld. SEK). Raming 2027: 5,4 mld. SEK (5,4 mld. SEK–5,4 mld. SEK).

Operationele marge7,0%
NuOperationele marge2022: 8,12222023: 7,36232024: 7,86242025: 7,86252022: 137,002023: 122,502024: 141,802025: 189,60

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 7,4%–8,1%. Vergelijkbare bedrijven: Enento Group 16,9%, SIBEK 16,3%, Bureau Veritas 14,5%.

Rendement op eigen vermogen8,7%
NuRendement op eigen vermogen2022: 13,21222023: 10,29232024: 11,45242025: 9,42252022: 137,002023: 122,502024: 141,802025: 189,60

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: 9,4%–13,2%. Vergelijkbare bedrijven: Enento Group 5,6%, SIBEK 35,3%, Bureau Veritas 32,9%.

K/W18,0
NuK/W2022: 14,35222023: 14,72232024: 14,14242025: 21,69252026: 10,87262027: 8,5327

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 14,1–21,7. Vergelijkbare bedrijven: Enento Group 26,6, SIBEK 19,7, Bureau Veritas 26,5. Raming 2026: 10,9. Raming 2027: 8,5.

Beurswaarde / omzet (K/O)0,62
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 0,79222023: 0,66232024: 0,71242025: 0,90252026: 0,61262027: 0,5727

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 0,66–0,90. Vergelijkbare bedrijven: Enento Group 2,48, SIBEK 2,59, Bureau Veritas 1,96. Raming 2026: 0,61. Raming 2027: 0,57.

Dividend per aandeel5,25 SEK
NuDividend per aandeel2017: 0,00172018: 0,50182019: 1,00192020: 1,50202021: 3,50212022: 3,00222023: 4,50232024: 4,50242025: 5,0025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 0,00 SEK–5,00 SEK.

Dividendrendement3,9%
NuDividendrendement2022: 2,19222023: 3,67232024: 3,17242025: 2,6425

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 2,2%–3,7%. Vergelijkbare bedrijven: Enento Group 6,1%, SIBEK 3,7%, Bureau Veritas 3,0%.

Nettoschuld / EBITDA2,57
NuNettoschuld / EBITDA2022: 0,89222023: 1,40232024: 1,13242025: 1,2425

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 0,89–1,40. Vergelijkbare bedrijven: Enento Group 3,45, SIBEK -1,33, Bureau Veritas 1,71.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)1,45
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 1,88222023: 1,50232024: 1,62242025: 2,0425

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 1,50–2,04. Vergelijkbare bedrijven: Enento Group 1,52, SIBEK 6,74, Bureau Veritas 8,02.

EV / EBIT18,2
2025EV / EBIT2022: 12,33222023: 12,95232024: 11,64242025: 18,1525

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 11,6–18,2.

Vrije kasstroom per aandeel10,09 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 12,46222023: 10,84232024: 16,72242025: 12,62252022: 137,002023: 122,502024: 141,802025: 189,60

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 10,84 SEK–16,72 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Enento Group 1,67 EUR, SIBEK 1,89 SEK, Bureau Veritas 1,94 EUR.

Solvabiliteit52,8%
2025Solvabiliteit2022: 49,83222023: 49,38232024: 52,19242025: 52,8225

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 49,4%–52,8%.

Het dividend uitgelegd

Een dividend is geld voor aandeelhouders. Rejlers betaalde 5,25 SEK per aandeel in de twaalf maanden tot 4 november 2026.

Op de ex-dag 30 april 2026 werd Rejlers zonder recht op het dividend van 5,25 SEK verhandeld. De koers ging van 146,80 SEK naar 145,00 SEK; inclusief dividend was de dagverandering +2,4%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.

2017: 0,00 SEK2018: 0,50 SEK2019: 1,00 SEK2020: 1,50 SEK2021: 3,50 SEK2022: 3,00 SEK2023: 4,50 SEK2024: 4,50 SEK2025: 5,00 SEK2026 tot nu toe: 5,25 SEK

Wat volgde op vergelijkbare dalingen?

Inclusief herbelegde dividenden daalde Rejlers 6,8% in de laatste vijf handelsdagen. Sinds 3 november 2016 stond de waarde na minstens zulke grote dalingen 21 handelsdagen later in 23 van 39 niet-overlappende perioden hoger. De mediaan was +1,7%, tegenover +0,4% in een gewone periode van 21 dagen, die 52 van de 100 keer hoger eindigde.

Zo’n daling zei dus weinig over de volgende maand.

+1,7% · 23/39

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Rejlers veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Rejlers veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over Rejlers

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Viktor Svensson, CEOAankoopcirca 138 duizend SEK
  • Jangunnar AB, bestuurslidAankoopcirca 750 duizend SEK
  • Patrik Boman, bestuurslidAankoopcirca 556 duizend SEK
  • Åke Forslund, bestuurslidAankoopcirca 4 duizend SEK
  • Malin Sparf Rydberg, leidinggevendeAankoopcirca 102 duizend SEK

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag2,3%

Gewone dag0,9%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Rejlers meestal ongeveer 2,3%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 0,9%.

−7,95% Waarom? +3,20% −2,26% −2,60%

10.000 SEK in Rejlers gekocht op 4 november 2016 is vandaag 25.100 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Rejlers vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Rejlers vandaag waard zijn?

25.100 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 4 november 2016.

Op het laagste punt was het 7.140 SEK waard (6 februari 2018).

De vijf grootste dagen van de reis

· +18,1% · de hele markt steeg 0,3% op dezelfde dag

· −12,4% · de hele markt daalde 3,4% op dezelfde dag

· −11,5% · de hele markt daalde 10,6% op dezelfde dag

· +10,8% · de hele markt steeg 0,8% op dezelfde dag · rapportdag

· +10,2% · de hele markt daalde 0,1% op dezelfde dag · rapportdag

Eerdere dagen

  • −9,53% beurs −0,11% Rejlers daalde in de week zeer sterk, terwijl de bredere markt in Stockholm vrijwel ongewijzigd bleef. Lees →

    Rejlers daalde in de week zeer sterk, terwijl de bredere markt in Stockholm vrijwel ongewijzigd bleef.

    De beweging was zeldzaam voor het aandeel, met bewegingen van die omvang slechts ongeveer twee keer in het afgelopen jaar.

    Het resultaat voor het derde kwartaal was zwakker dan een jaar eerder, vooral doordat de oorlog in Iran Abu Dhabi trof en Noorse infrastructuurprojecten later van start gingen.

    Het volgende rapport komt op 11 februari 2027.

  • −7,95% beurs −0,08% Rejlers daalde dezelfde dag zeer sterk, terwijl de markt vrijwel vlak was. Lees →

    Rejlers daalde dezelfde dag zeer sterk, terwijl de markt vrijwel vlak was.

    Het rapport over het derde kwartaal van 2026 toonde hogere omzet maar lagere EBITA en EBIT, door het conflict in het Midden-Oosten en vertraagde Noorse projecten.

    Over vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, terwijl de markt licht steeg.

    Het handelsvolume lag ver boven het normale niveau.

  • +1,64% beurs +3,01% Rejlers aan de Nasdaq Stockholm steeg in de handelsdagen van de week licht en bewoog minder dan de bredere markt. Lees →

    Rejlers aan de Nasdaq Stockholm steeg in de handelsdagen van de week licht en bewoog minder dan de bredere markt.

    Het bedrijf kreeg meerdere nieuwe opdrachten, wat het sentiment waarschijnlijk ondersteunde.

    Op woensdag 28 oktober kreeg Rejlers van Kraftringen de opdracht om pompstations te ontwerpen voor de stadsverwarmingsleiding tussen Lund en Lomma.

  • +5,77% beurs −3,67% Rejlers steeg de afgelopen vijf handelsdagen sterk, terwijl de markt sterk daalde. Lees →

    Rejlers steeg de afgelopen vijf handelsdagen sterk, terwijl de markt sterk daalde.

    De beweging was groot voor het bedrijf en zeldzaam in het afgelopen jaar.

    Aandeelhouders keurden maandag ook de geplande fusie met Multiconsult goed, wat het vertrouwen waarschijnlijk versterkte.

    Het volgende kwartaalcijfer volgt dinsdag 3 november, waar beleggers nauwlettend naar zullen kijken.

Alle bedrijven