Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel NOTE

Note daalde sterk, meer dan de markt.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.307 nieuws vandaag geanalyseerd

Note daalde sterk, meer dan de markt.

In vijf dagen daalde Note sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

Note verhandelde ruim boven het gebruikelijke volume, en ook de technologiesector daalde.

Shortposities, weddenschappen op een koersdaling, namen in de week licht toe.

De beweging van vandaag, −3,72%, was 2,4 keer een normale dagbeweging van 1,5%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −0,32%.

NOTE −3,72%OMX Stockholm 30 −0,32%Veel zwakker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor NOTE.

NOTE verdiende in 3 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 6 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 2Houden 0Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 152,80 SEK

Koersdoelen
Laagste 195Gemiddeld 196Hoogste 196

Het gemiddelde is 195,50 SEK, +28% ten opzichte van de laatste koers van 152,80 SEK. De bandbreedte is 195,00 SEK–196,00 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 2 analisten gaven een koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie1,72,22,83,33,92025-01-27: 2,55; Verwachte winst per aandeel: 2,8027/1’25+1,1%2025-04-24: 2,48; Verwachte winst per aandeel: 2,4624/4’25−4,1%2025-07-14: 2,47; Verwachte winst per aandeel: 2,3614/7’25+13,2%2025-10-16: 1,98; Verwachte winst per aandeel: 2,5116/10’25−10,5%2026-01-26: 3,04; Verwachte winst per aandeel: 2,7226/1’26+1,9%2026-04-23: 1,93; Verwachte winst per aandeel: 1,9823/4’26−4,7%2026-07-15: 2,59; Verwachte winst per aandeel: 2,8015/7’26−0,5%2026-10-23: 2,19; Verwachte winst per aandeel: 2,3923/10’26−11,0%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 3,56.→26/01

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 3,56 SEK (26 januari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 11,00 SEK drie maanden geleden naar nu 10,52 SEK. Raming 2026: 10,52 SEK. Raming 2027: 13,02 SEK. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 15 juli: Aankoop circa 5,8 mln. SEK. 18 februari: Aankoop circa 353 duizend SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +23% en de winst per aandeel met +15%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)0,01,93,85,72022: 3,692022: 0,2520222023: 4,242023: 0,3220232024: 3,902024: 0,2520242025: 3,812025: 0,282025Nu2026: 4,5320262027: 5,2220272022: 5,195,22023: 4,304,32024: 4,224,22025: 5,195,2Nu: 4,364,4

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 1,1 keer de omzet van 2025, tegen 1,4 in 2022. Winst in 2025: 282 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)0,01,93,85,72022: 2,772022: 1,6720222023: 3,222023: 1,8220232024: 3,212024: 1,5720242025: 3,442025: 1,792025Nu2022: 5,195,22023: 4,304,32024: 4,224,22025: 5,195,2Nu: 4,364,4

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 1,6 mld. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 2,6 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 4,4 mld. SEKOmzet 2025: 3,8 mld. SEK

Wat de kengetallen over NOTE zeggen

De kengetallen verbinden wat NOTE verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel8,81 SEK
NuWinst per aandeel2022: 8,78222023: 11,04232024: 8,61242025: 9,89252026: 10,52262027: 13,02272022: 179,002023: 148,502024: 148,002025: 181,80

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: 8,61 SEK–11,04 SEK. Vergelijkbare bedrijven: poLight -0,54 NOK, NCAB Group 1,82 SEK, Kitron 3,94 NOK. Raming 2026: 10,52 SEK (10,50 SEK–10,54 SEK). Raming 2027: 13,02 SEK (12,43 SEK–13,60 SEK).

Omzet4,2 mld. SEK
NuOmzet2022: 3.687.202.000,00222023: 4.243.351.000,00232024: 3.900.990.000,00242025: 3.814.485.000,00252026: 4.532.729.580,00262027: 5.222.831.440,00272022: 179,002023: 148,502024: 148,002025: 181,80

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 3,7 mld. SEK–4,2 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: poLight 34,1 mln. NOK, NCAB Group 4,6 mld. SEK, Kitron 1,1 mld. EUR. Raming 2026: 4,5 mld. SEK (4,5 mld. SEK–4,5 mld. SEK). Raming 2027: 5,2 mld. SEK (5,2 mld. SEK–5,3 mld. SEK).

Operationele marge9,0%
NuOperationele marge2022: 9,75222023: 8,94232024: 9,10242025: 10,05252022: 179,002023: 148,502024: 148,002025: 181,80

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 8,9%–10,0%. Vergelijkbare bedrijven: poLight −367,2%, NCAB Group 11,0%, Kitron 9,5%.

Rendement op eigen vermogen14,3%
NuRendement op eigen vermogen2022: 23,14222023: 22,92232024: 15,14242025: 17,09252022: 179,002023: 148,502024: 148,002025: 181,80

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: 15,1%–23,1%. Vergelijkbare bedrijven: poLight −36,2%, NCAB Group 21,7%, Kitron 25,7%.

K/W17,3
NuK/W2022: 20,39222023: 13,45232024: 17,19242025: 18,38252026: 14,53262027: 11,7427

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 13,5–20,4. Vergelijkbare bedrijven: NCAB Group 39,6, Kitron 21,8. Raming 2026: 14,5. Raming 2027: 11,7.

Beurswaarde / omzet (K/O)1,04
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 1,41222023: 1,01232024: 1,08242025: 1,36252026: 0,96262027: 0,8427

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 1,01–1,41. Vergelijkbare bedrijven: poLight 76,44, NCAB Group 2,92. Raming 2026: 0,96. Raming 2027: 0,84.

Dividend per aandeel0,00 SEK
NuDividend per aandeel2017: 0,70172018: 1,00182019: 0,70192020: 0,00202021: 0,00212022: 0,00222023: 0,00232024: 0,00242025: 7,0025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 0,00 SEK–7,00 SEK.

Dividendrendement0,0%
NuDividendrendement2022: 0,00222023: 0,00232024: 0,00242025: 3,8525

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 0,0%–3,9%. Vergelijkbare bedrijven: poLight 0,0%, NCAB Group 1,5%, Kitron 0,8%.

Nettoschuld / EBITDA3,13
NuNettoschuld / EBITDA2022: 1,14222023: 1,08232024: 0,46242025: 1,0525

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 0,46–1,14. Vergelijkbare bedrijven: NCAB Group 1,42, Kitron 0,32.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)2,24
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 4,72222023: 3,08232024: 2,57242025: 3,1525

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 2,57–4,72. Vergelijkbare bedrijven: poLight 9,65, NCAB Group 7,82.

EV / EBIT15,0
2025EV / EBIT2022: 17,32222023: 11,44232024: 12,68242025: 15,0025

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 11,4–17,3.

Vrije kasstroom per aandeel5,29 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 0,09222023: 8,52232024: 17,38242025: 12,70252022: 179,002023: 148,502024: 148,002025: 181,80

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 0,09 SEK–17,38 SEK. Vergelijkbare bedrijven: poLight -0,38 NOK, NCAB Group 2,00 SEK, Kitron 0,33 EUR.

Solvabiliteit48,0%
2025Solvabiliteit2022: 39,72222023: 43,36232024: 51,08242025: 47,9725

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 39,7%–51,1%.

Wat volgde op vergelijkbare dalingen?

Inclusief herbelegde dividenden daalde NOTE 5,5% in de laatste vijf handelsdagen. Sinds 4 november 2016 stond de waarde na minstens zulke grote dalingen 21 handelsdagen later in 34 van 63 niet-overlappende perioden hoger. De mediaan was +2,9%, tegenover +1,7% in een gewone periode van 21 dagen, die 58 van de 100 keer hoger eindigde.

Zo’n daling zei dus weinig over de volgende maand.

+2,9% · 34/63

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van NOTE veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van NOTE veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over NOTE

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Johannes Lind Widestam, CEOAankoopcirca 5,8 mln. SEK
  • Bahare Mackinovski, leidinggevende (verbonden persoon)Aankoopcirca 353 duizend SEK

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag7,3%

Gewone dag1,5%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog NOTE meestal ongeveer 7,3%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,5%.

−11,03% −0,47% −4,67% +1,92%

10.000 SEK in NOTE gekocht op 7 november 2016 is vandaag 120.000 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in NOTE vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in NOTE vandaag waard zijn?

120.000 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016.

De vijf grootste dagen van de reis

· +20,4% · de hele markt steeg 0,6% op dezelfde dag · rapportdag

· −19,7% · de hele markt daalde 0,1% op dezelfde dag · rapportdag

· +19,3% · de hele markt daalde 0,2% op dezelfde dag

· −17,9% · de hele markt daalde 0,2% op dezelfde dag

· +17,8% · de hele markt steeg 0,3% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • −4,08% beurs −0,11% NOTE, het technologiebedrijf genoteerd op Nasdaq Stockholm, daalde duidelijk in de week, terwijl de OMX Stockholm 30-index vrijwel gelijk bleef. Lees →

    NOTE, het technologiebedrijf genoteerd op Nasdaq Stockholm, daalde duidelijk in de week, terwijl de OMX Stockholm 30-index vrijwel gelijk bleef.

    De beweging was voor het aandeel van gebruikelijke omvang.

    Het nieuws gaat over Amerikaanse staatsobligatie-futures, niet over NOTE zelf, dus het biedt geen duidelijke bedrijfsspecifieke oorzaak.

    Shortposities, dus weddenschappen tegen het aandeel, namen in de week toe, wat extra druk kan geven.

  • +1,70% beurs −0,08% NOTE steeg duidelijk, terwijl de markt vrijwel vlak was. Lees →

    NOTE steeg duidelijk, terwijl de markt vrijwel vlak was.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg NOTE duidelijk, iets meer dan de OMX Stockholm 30.

    Waarschijnlijk speelt algemene belangstelling voor techaandelen een grotere rol dan één bedrijfsgebeurtenis.

    Het volgende kwartaalrapport verschijnt dinsdag 26 januari 2027.

  • −1,55% beurs −0,29% NOTE daalde zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    NOTE daalde zonder bedrijfsnieuws.

    In de laatste vijf handelsdagen steeg NOTE duidelijk, in lijn met de markt.

    Het kwartaalrapport van vorige week liet een omzetstijging van 27 procent zien, maar slechts 2 procent organische groei, en het resultaat viel tegen de verwachtingen, wat het aandeel waarschijnlijk drukte.

    Shortposities (weddenschappen op een dalende koers) zijn recent gestegen tot ongeveer 3 procent, wat druk kan geven maar de oorzaak niet bewijst.

    Het volgende kwartaalrapport verschijnt dinsdag 26 januari 2027.

  • +3,37% beurs +3,01% NOTE steeg duidelijk in de week en bewoog gelijk op met de bredere Stockholmse markt. Lees →

    NOTE steeg duidelijk in de week en bewoog gelijk op met de bredere Stockholmse markt.

    De stijging werd gesteund door een omslag in het aandeel richting het einde van de week, na een gemengder begin.

    Op dezelfde dagen steeg ook de OMX Stockholm 30 duidelijk, dus het aandeel onderscheidde zich niet van de markt.

    Op de laatste handelsdag daalde het aandeel duidelijk en bewoog daarmee meer dan de markt, die maar licht daalde.

  • +2,28% beurs +0,41% NOTE steeg duidelijk, meer dan de markt. Lees →

    NOTE steeg duidelijk, meer dan de markt.

    De markt steeg licht.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde NOTE sterk terwijl de markt sterk steeg.

    De weekdaling volgde op het kwartaalrapport over het derde kwartaal, dat de verwachtingen miste, en aandelen als deze reageren vaak op zulke tegenvallers.

  • −14,91% beurs −3,67% NOTE daalde in de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, veel meer dan de markt. Lees →

    NOTE daalde in de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, veel meer dan de markt.

    De belangrijkste oorzaak was het kwartaalrapport over het derde kwartaal, vandaag gepubliceerd, waarin het resultaat onder de verwachtingen bleef.

    De omzet steeg sterk, maar de organische groei, dus zonder overnames en valutaeffecten, was slechts 2%.

    Beleggers reageerden waarschijnlijk op de zwakke winst en kasstroom.

Alle bedrijven