Daarom beweegt het aandeel Balco Group
Balco Group daalde met de markt mee.
Geschreven na beurssluiting op ·
Waarom vandaag
29.769 nieuws vandaag geanalyseerdBalco Group daalde met de markt mee.
Balco Group daalde licht, en er is geen bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart.
In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel licht, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg, het bewoog dus tegen de markt in.
De beweging was normaal voor het aandeel, en de markt daalde die dag ook licht, dus Balco Group bewoog iets meer dan de index.
Het laatste bedrijfsnieuws kwam vóór die handelsdag, vooral de benoeming van de benoemingscommissie en het derdekwartaalrapport, dat een zwakkere winst liet zien ondanks hogere omzet.
De beweging van vandaag, −0,72%, was 0,4 keer een normale dagbeweging van 1,7%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −0,32%.
Balco Group −0,72%OMX Stockholm 30 −0,32%In de pas met de beurs
Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden
Analistenramingen voor Balco Group.
Koersdoelen
Laatste koers 13,35 SEK
Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 1,50 SEK drie maanden geleden naar nu 0,54 SEK. Raming 2026: 0,54 SEK. Raming 2027: 2,62 SEK. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 31 augustus: Aankoop circa 88 duizend SEK. 28 augustus: Aankoop circa 84 duizend SEK. 24 augustus: Aankoop circa 234 duizend SEK. 17 juli: Aankoop circa 43 duizend SEK. 11 mei: Aankoop circa 104 duizend SEK.
Heeft de koers het bedrijf gevolgd?
Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −55% en ging de winst per aandeel van 0,05 SEK naar -1,55 SEK.
Omzet, winst en beurswaarde
OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK
Bezittingen, schulden en beurswaarde
BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK
Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 314 mln. SEKOmzet 2025: 1,3 mld. SEK
Wat de kengetallen over Balco Group zeggen
De kengetallen verbinden wat Balco Group verdient met wat beleggers betalen.
De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.
Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.
2022–2025: -1,55 SEK–3,44 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Bonava 0,00 SEK, JM -0,97 SEK, Profoto Holding 0,84 SEK. Raming 2026: 0,54 SEK (0,54 SEK–0,54 SEK). Raming 2027: 2,62 SEK (2,62 SEK–2,62 SEK).
Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.
2022–2025: 1,2 mld. SEK–1,4 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Bonava 7,2 mld. SEK, JM 10,2 mld. SEK, Profoto Holding 582 mln. SEK. Raming 2026: 1,3 mld. SEK (1,3 mld. SEK–1,3 mld. SEK). Raming 2027: 1,4 mld. SEK (1,4 mld. SEK–1,4 mld. SEK).
Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.
2022–2025: −2,3%–6,8%. Vergelijkbare bedrijven: Bonava 6,2%, JM 1,1%, Profoto Holding 7,7%.
Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.
2022–2025: −4,9%–10,4%. Vergelijkbare bedrijven: Bonava 0,0%, JM −0,8%, Profoto Holding 9,2%.
Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.
2022–2025: 0,31–0,83. Vergelijkbare bedrijven: Bonava 0,33, JM 0,79, Profoto Holding 0,40. Raming 2026: 0,24. Raming 2027: 0,23.
Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.
2019–2025: 0,00 SEK–2,00 SEK.
Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.
2022–2025: 0,0%–4,6%. Vergelijkbare bedrijven: Bonava 0,0%, JM 1,6%, Profoto Holding 0,0%.
Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.
2022–2025: 0,73–14,63. Vergelijkbare bedrijven: Bonava 10,43, JM 58,82.
Meer kengetallen
Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.
2022–2025: 0,54–1,35. Vergelijkbare bedrijven: Bonava 0,36, JM 1,00, Profoto Holding 0,63.
Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.
2022–2025: -1,80 SEK–5,88 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Bonava -3,93 SEK, JM -13,12 SEK, Profoto Holding 1,45 SEK.
Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.
2022–2025: 42,5%–58,9%.
Wat hierna te volgen en waarom
Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Balco Group veranderden.
- Het rapport
Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Balco Group veranderden.
Toevoegen aan agenda
Meer over Balco Group
Transacties van bestuurders
Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.
- Michael Wickell, bestuurslidAankoopcirca 88 duizend SEK
- Michael Wickell, bestuurslidAankoopcirca 84 duizend SEK
- Thomas Widstrand, bestuurslidAankoopcirca 234 duizend SEK
- Karl Håkan Viktor Arvidsson, CFOAankoopcirca 43 duizend SEK
- Karl Håkan Viktor Arvidsson, CFOAankoopcirca 104 duizend SEK
Het rapport
Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar
Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Balco Group meestal ongeveer 4,5%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,7%.
−3,07% Waarom? +2,04% −4,52% +6,15%
10.000 SEK in Balco Group gekocht op 6 oktober 2017 is vandaag 2.310 SEK waard, met herbelegde dividenden.
Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 25.700 SEK zijn geworden.
Hoeveel zou 10.000 SEK in Balco Group vandaag waard zijn? →
Hoeveel zou 10.000 SEK in Balco Group vandaag waard zijn?
2.310 SEK
met herbelegde dividenden, gekocht op 6 oktober 2017. Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 25.700 SEK zijn geworden.
Op het laagste punt was het 2.260 SEK waard (2 november 2026).
De vijf grootste dagen van de reis
· −20,9% · de hele markt daalde 10,6% op dezelfde dag
· −20,4% · de hele markt steeg 0,4% op dezelfde dag · rapportdag
· +16,7% · de hele markt steeg 1,2% op dezelfde dag
· −12,8% · de hele markt was onveranderd op dezelfde dag · rapportdag
· −11,8% · de hele markt daalde 1,4% op dezelfde dag · rapportdag
Eerdere dagen
+2,99% beurs +0,83% Balco Group steeg sterk, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart. Lees →
Balco Group steeg sterk, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart.
Het aandeel bewoog meer dan de OMX Stockholm 30-index, die in dezelfde dagen duidelijk steeg.
Afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel licht, terwijl de markt licht steeg.
De laatste slotkoers ligt dicht bij het jaarlaagste en ver onder het hoogste punt van half november vorig jaar.
Het zwakke derdekwartaalrapport, gepubliceerd vóór de laatste handelsdag, is waarschijnlijk de achtergrond van de zwakte van het aandeel.
+0,00% beurs −0,08% Balco Group was vrijwel onveranderd, een gewone dag voor het aandeel. Lees →
Balco Group was vrijwel onveranderd, een gewone dag voor het aandeel.
In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg, een grote beweging tegen de markt in.
Waarschijnlijke oorzaken zijn het zwakke derdekwartaalrapport, dat een verlies toonde na herstructureringsafschrijvingen en vóór deze periode verscheen.
−1,44% beurs −0,29% Balco Group daalde duidelijk, meer dan de markt, zonder één duidelijke oorzaak. Lees →
Balco Group daalde duidelijk, meer dan de markt, zonder één duidelijke oorzaak.
Het kwartaalrapport over het derde kwartaal, eerder deze week gepubliceerd, toonde een verlies door afschrijvingen en herstructureringskosten.
Ook werden een nieuwe CEO en personeelsreducties aangekondigd, wat het sentiment waarschijnlijk drukte.
In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg.
Let op de webcast-conferentie van 26 oktober 2026, waarin de waarnemend CEO de resultaten besprak.
−6,83% beurs +3,01% Balco Group (genoteerd aan de Nasdaq Stockholm) daalde deze week sterk terwijl de beurs van Stockholm duidelijk steeg, dus het aandeel bewoog tegen de markt in. Lees →
Balco Group (genoteerd aan de Nasdaq Stockholm) daalde deze week sterk terwijl de beurs van Stockholm duidelijk steeg, dus het aandeel bewoog tegen de markt in.
De daling volgde op het kwartaalrapport over het derde kwartaal op maandag 26 oktober, dat een bijna nul operationele winst en een grote verlies na afschrijvingen, dus lagere waarderingen van activa, van 79 miljoen kronen liet zien.
De herstructurering, met kostenbesparingen en sluitingen, drukte op de resultaten, ongeveer 60 banen verdwenen en de Nederlandse activiteit werd gesloten.
De orderportefeuille, al gecontracteerd maar nog niet opgeleverd werk, steeg met 14 procent, maar beleggers keken waarschijnlijk vooral naar de zwakke winst.
−3,07% beurs +1,57% Balco Group daalde. Lees →
Balco Group daalde.
Het rapport toonde een verlies van 74 miljoen kronen, hoewel de omzet steeg en de orderportefeuille met 14 procent groeide.
In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, meer dan de lichte daling van de markt.
De beweging is groot voor het aandeel, ongeveer twee keer een normale week van vijf dagen, en de handel was duidelijk boven het gebruikelijke niveau.
−0,68% beurs +0,41% Balco Group daalde licht zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart. Lees →
Balco Group daalde licht zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart.
Op dezelfde dag steeg de OMX Stockholm 30 licht, dus Balco Group bewoog tegen de markt in.
De beweging was gewoon voor het aandeel, kleiner dan een normale handelsdag.
In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, in lijn met de sterke daling van de markt.
De weekdaling was groot, ongeveer twee keer een normale periode van vijf dagen, en vergelijkbare dalingen kwamen in het afgelopen jaar ongeveer tien keer voor.
−4,56% beurs −3,67% Balco Group daalde duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen. Lees →
Balco Group daalde duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen.
De markt daalde ook sterk, dus het aandeel bewoog in lijn met de bredere Stockholmse markt.
Balco Group had in deze periode geen bedrijfsnieuws, dus de marktsfeer en de bredere sector hebben de daling waarschijnlijk veroorzaakt.
De beweging was groot voor het aandeel, ongeveer twee keer een normale periode van vijf dagen, en zulke bewegingen waren het afgelopen jaar zeldzaam.
−0,98% beurs +0,17% Balco Group daalde licht zonder bedrijfsnieuws. Lees →
Balco Group daalde licht zonder bedrijfsnieuws.
De markt was vrijwel vlak, dus de beweging was gewoon voor het aandeel.
Over de laatste vijf handelsdagen daalde Balco Group duidelijk, meer dan de markt, die licht zakte.
Een aandelenlijst noemde Balco eerder, maar dat verklaart de daling niet.
+1,66% beurs +1,25% Balco Group steeg de laatste handelsdag licht zonder bedrijfsnieuws, in lijn met een duidelijk sterkere OMX Stockholm 30. Lees →
Balco Group steeg de laatste handelsdag licht zonder bedrijfsnieuws, in lijn met een duidelijk sterkere OMX Stockholm 30.
In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel licht terwijl de bredere markt iets steeg, dus bleef het achter op de index.
De enige bedrijfsberichten zijn uitnodigingen voor de presentatie van het derdekwartaalrapport, die tijdstippen noemen en geen resultaten, en verklaren de koersbeweging dus niet.
Zonder nieuwe informatie weerspiegelt de beweging waarschijnlijk vooral de algemene marktstemming en de dagelijkse handel.
Het volgende om in de gaten te houden is het tussentijdse rapport over het derde kwartaal, op maandag 26 oktober 2026, de gebeurtenis die het aandeel het meest waarschijnlijk zal bewegen.
−2,85% beurs +1,19% Balco Group verloor de afgelopen vijf handelsdagen licht, terwijl de OMX Stockholm 30 iets steeg. Lees →
Balco Group verloor de afgelopen vijf handelsdagen licht, terwijl de OMX Stockholm 30 iets steeg.
Het enige bedrijfsnieuws in de periode was een aankondiging dat het kwartaalrapport over het derde kwartaal en de webcastpresentatie op 26 oktober plaatsvinden; dat is een agendamelding zonder nieuwe cijfers en verklaart de beweging dus niet.
Waarschijnlijke oorzaken zijn de algemene marktsfeer en de gevoeligheid van de sector voor rentes en de woningmarkt, omdat balkonoplossingen afhankelijk zijn van bouw- en renovatieactiviteit.
Het volgende om in de gaten te houden is het kwartaalrapport zelf, verwacht op 26 oktober.