Hopp til hovedinnholdet
NB
Meny

Derfor beveger SSH Communications Security-aksjen seg

SSH Communications Security steg litt, uten at noen selskapsnyhet forklarer det.

Skrevet etter børsslutt ·

Hvorfor i dag

15 968 nyheter analysert i dag

SSH Communications Security steg litt, uten at noen selskapsnyhet forklarer det.

Samme dag falt OMX Helsinki 25 litt, så aksjen beveget seg mot markedet.

Bevegelsen var vanlig for aksjen, innenfor dens vanlige daglige svingninger.

De siste fem handelsdagene falt aksjen litt mens markedet steg litt.

Tidligere selskapsnyhet var kvartalsrapporten for tredje kvartal publisert 28. oktober, der abonnementsbasert ARR økte 23,6 prosent og nettosalget 5,3 prosent, men EBITDA falt til 0,3 millioner euro fra 0,8 millioner euro.

Dagens bevegelse på +0,75 % var 0,6 ganger en vanlig dags 1,2 %. OMX Helsinki 25 beveget seg −0,52 % samme dag.

SSH Communications Security +0,75 %OMX Helsinki 25 −0,52 %Mot børsen

Tidligere dager →

Se grafen i ChartCompass, med alle bevegelser forklart →

Hva analytikerne venter, og hvor ofte de har hatt rett

Analytikernes estimater for SSH Communications Security.

SSH Communications Security tjente mer enn ventet i 2 av 6 rapporter.

Ikke med i diagrammet fordi estimat og resultat mangler: 3 av periodens 9 rapporter, den siste 17. juli 2025.

Til sammenligning slo omtrent 46 % av rapportene fra nordiske selskaper estimatet de siste tre årene.

Aksjen gikk samme vei som resultatoverraskelsen i 3 av 6 rapporter med målt kursbevegelse, mot omtrent 63 % av rapportene fra nordiske selskaper.

Vurderingene

Nå
Kjøp 0Hold 0Selg 1

En vurdering er analytikerens egen mening om aksjen.

Kursmålene

Siste kurs 1,87 EUR

Kursmålene
Lavest 1,90Snitt 2,25Høyest 2,60

Snittet er 2,25 EUR, +20 % sammenlignet med siste kurs 1,87 EUR. Spennet er 1,90 EUR–2,60 EUR. Et kursmål er analytikerens anslag for en fremtidig aksjekurs. 2 analytikere har gitt et kursmål.

Resultat mot forventning, og aksjens reaksjon

Resultat mot forventning, og aksjens reaksjon-0,07-0,05-0,03-0,020,002024-10-24: -0,06; Ventet resultat per aksje: -0,0124/10’24−2,1 %2025-10-23: -0,02; Ventet resultat per aksje: -0,0123/10’25+0,2 %2026-02-17: -0,01; Ventet resultat per aksje: -0,0117/2’26−7,0 %2026-04-28: -0,03; Ventet resultat per aksje: -0,0128/4’26−3,0 %2026-07-17: -0,01; Ventet resultat per aksje: -0,0217/7’26−8,7 %2026-10-28: -0,01; Ventet resultat per aksje: -0,0128/10’26+1,0 %Neste rapporterte kvartal: ventet resultat per aksje -0,02.→

Ventet resultat per aksjeOver estimatetUnder estimatetSom ventetEUR

Prosentene under viser aksjen på rapportdagen; etikettene er rapportdatoer.

Neste rapporterte kvartal: ventet resultat per aksje -0,02 EUR. For inneværende regnskapsår er ventet resultat per aksje endret fra -0,06 EUR for tre måneder siden til -0,07 EUR nå. Estimat 2026: -0,07 EUR. Estimat 2027: -0,02 EUR. Personer i styret og ledelsen må melde sine handler i aksjen, og selskapet offentliggjør dem. 29. oktober: Kjøp cirka 17 tusen EUR. 3. september: Kjøp cirka 33 tusen EUR. 3. juni: Salg cirka 22 tusen EUR. 18. februar: Salg cirka 23 tusen EUR. 26. november: Kjøp cirka 7 tusen EUR.

Har kursen fulgt virksomheten?

Kurs og resultat per aksje gikk samme vei i 1 av 3 år. Blant nordiske selskaper skjer det omtrent 60 % av årene. I 2025 endret kursen seg +203 % og resultatet per aksje gikk fra -0,06 EUR til -0,08 EUR.

Omsetning, overskudd og børsverdi

Omsetning, overskudd og børsverdi (mill. EUR)-3611251892022: 19,282022: -0,5320222023: 20,322023: -2,5120232024: 22,152024: -1,0820242025: 21,612025: -2,282025Nå2026: 22,9020262027: 26,7020272022: 91,23912023: 54,49542024: 42,61432025: 171,81172Nå: 102,23102

OmsetningOverskuddBørsverdiSkraverte søyler: analytikernes estimater.mill. EUR

Børsverdien er 4,7 ganger omsetningen i 2025, mot 4,7 i 2022. Overskudd i 2025: -2,3 mill. EUR.

Eiendeler, gjeld og børsverdi

Eiendeler, gjeld og børsverdi (mill. EUR)0631261892022: 38,142022: 27,0520222023: 31,352023: 21,8220232024: 30,092024: 21,0620242025: 47,402025: 21,602025Nå2022: 91,23912023: 54,49542024: 42,61432025: 171,81172Nå: 102,23102

EiendelerGjeldBørsverdimill. EUR

Eiendeler minus gjeld er eiernes kapital, 25,8 mill. EUR. Børsverdien er 4,0 ganger denne kapitalen.

Kurs og resultat per aksje gikk samme vei i 1 av 3 år.Børsverdi (Nå): 102 mill. EUROmsetning 2025: 21,6 mill. EUR

Hva nøkkeltallene sier om SSH Communications Security

Nøkkeltallene kobler det SSH Communications Security tjener til det investorene betaler.

Linjen viser kursen samme år på sin egen skala. Skraverte søyler: analytikernes estimater.

Resultat per aksje-0,05 EUR
NåResultat per aksje2022: -0,05222023: -0,10232024: -0,06242025: -0,08252026: -0,07262027: -0,02272022: 2,302023: 1,342024: 1,042025: 3,15

Overskuddet delt på antall aksjer. Hver aksje tilsvarer denne delen av overskuddet.

2022–2025: -0,10 EUR–-0,05 EUR. Lignende selskaper: Loihde 1,10 EUR, Enea 4,20 SEK, Binero Group -0,30 SEK. Estimat 2026: -0,07 EUR (-0,07 EUR–-0,06 EUR). Estimat 2027: -0,02 EUR (-0,03 EUR–-0,01 EUR).

Omsetning22,1 mill. EUR
NåOmsetning2022: 19 284 167,00222023: 20 321 947,00232024: 22 150 410,00242025: 21 611 100,00252026: 22 900 000,00262027: 26 700 000,00272022: 2,302023: 1,342024: 1,042025: 3,15

Det selskapet solgte for i løpet av året.

2022–2025: 19,3 mill. EUR–22,2 mill. EUR. Lignende selskaper: Loihde 142 mill. EUR, Enea 881 mill. SEK, Binero Group 529 mill. SEK. Estimat 2026: 22,9 mill. EUR (22,8 mill. EUR–23,0 mill. EUR). Estimat 2027: 26,7 mill. EUR (26,6 mill. EUR–26,8 mill. EUR).

Driftsmargin−10,1 %
2025Driftsmargin2022: -2,66222023: -8,10232024: -1,18242025: -10,08252022: 2,302023: 1,342024: 1,042025: 3,15

Prosentdelen av omsetningen som er igjen etter driftskostnadene.

2022–2025: −10,1 %–−1,2 %. Lignende selskaper: Loihde 2,3 %, Enea 14,8 %, Binero Group −1,9 %.

Egenkapitalavkastning−12,0 %
2025Egenkapitalavkastning2022: -10,41222023: -81,59232024: -47,22242025: -11,96252022: 2,302023: 1,342024: 1,042025: 3,15

Overskuddet som prosent av eiernes penger i selskapet.

2022–2025: −81,6 %–−10,4 %. Lignende selskaper: Loihde 4,6 %, Enea 4,7 %, Binero Group −28,0 %.

Børsverdi / omsetning (P/S)4,62
NåBørsverdi / omsetning (P/S)2022: 4,73222023: 2,68232024: 1,92242025: 7,95252026: 4,46262027: 3,8327

Det investorene betaler for hver enhet selskapet selger.

2022–2025: 1,92–7,95. Lignende selskaper: Loihde 0,65, Enea 1,07, Binero Group 0,42. Estimat 2026: 4,46. Estimat 2027: 3,83.

Utbytte per aksje0,00 EUR
NåUtbytte per aksje2017: 0,00172018: 0,00182019: 0,00192020: 0,00202021: 0,00212022: 0,00222023: 0,00232024: 0,00242025: 0,0025

Penger utbetalt til eierne per aksje, summert per kalenderår.

2017–2025: 0,00 EUR–0,00 EUR.

Direkteavkastning0,0 %
NåDirekteavkastning2022: 0,00222023: 0,00232024: 0,00242025: 0,0025

Det ordinære årlige utbyttet i prosent av aksjekursen.

2022–2025: 0,0 %–0,0 %. Lignende selskaper: Loihde 6,9 %, Enea 0,0 %, Binero Group 0,0 %.

Flere nøkkeltall
Børsverdi / egenkapital (P/B)23,11
NåBørsverdi / egenkapital (P/B)2022: 17,79222023: 17,75232024: 18,58242025: 9,0225

Børsverdien delt på eiernes kapital etter gjeld.

2022–2025: 9,02–18,58. Lignende selskaper: Loihde 1,04, Enea 0,53, Binero Group 1,70.

Fri kontantstrøm per aksje0,01 EUR
2025Fri kontantstrøm per aksje2022: 0,01222023: 0,01232024: 0,03242025: 0,01252022: 2,302023: 1,342024: 1,042025: 3,15

Pengene igjen etter investeringer delt på antall aksjer.

2022–2025: 0,01 EUR–0,03 EUR. Lignende selskaper: Loihde 1,57 EUR, Enea 11,38 SEK, Binero Group 0,09 SEK.

Egenkapitalandel40,2 %
2025Egenkapitalandel2022: 13,44222023: 9,79232024: 7,62242025: 40,2025

Prosentdelen av eiendelene finansiert av egenkapital.

2022–2025: 7,6 %–40,2 %.

Mer om SSH Communications Security

Innsidehandel

Personer i styret og ledelsen må melde sine handler i aksjen, og selskapet offentliggjør dem.

  • Lars Bell, administrerende direktørKjøpcirka 17 tusen EUR
  • Kai Tavakka, styremedlem (nærstående)Kjøpcirka 33 tusen EUR
  • Michael Kommonen, finansdirektørSalgcirka 22 tusen EUR
  • Michael Kommonen, finansdirektørSalgcirka 23 tusen EUR
  • Henri Österlund, styremedlemKjøpcirka 7 tusen EUR

Rapporten

Rapportdag4,9 %

Vanlig dag1,2 %

De siste 16 rapportdagene beveget SSH Communications Security seg som regel omtrent 4,9 %. En vanlig dag beveger den seg 1,2 %.

+1,01 % −8,74 % −2,97 % −6,95 %

10 000 EUR i SSH Communications Security kjøpt 7. november 2016 er i dag verdt 8 870 EUR, med utbyttene reinvestert.

Samme sum i OMX Helsinki med utbytte ville blitt 24 400 EUR.

Hva ville 10 000 EUR i SSH Communications Security vært verdt i dag? →

Hva ville 10 000 EUR i SSH Communications Security vært verdt i dag?

8 870 EUR

med utbyttene reinvestert, kjøpt 7. november 2016. Samme sum i OMX Helsinki med utbytte ville blitt 24 400 EUR.

På det laveste var den verdt 3 270 EUR (16. mars 2020).

Reisens fem største dager

· +69,1 % · hele børsen falt 0,2 % samme dag

· +34,1 % · hele børsen falt 0,8 % samme dag

· +33,0 % · hele børsen var uendret samme dag

· +28,5 % · hele børsen steg 0,3 % samme dag

· +26,2 % · hele børsen steg 0,4 % samme dag

Tidligere dager

  • −1,47 % børsen +0,50 % SSH Communications Security (notert på Nasdaq Helsinki) gled litt ned i løpet av uken, en bevegelse av vanlig størrelse. Les →

    SSH Communications Security (notert på Nasdaq Helsinki) gled litt ned i løpet av uken, en bevegelse av vanlig størrelse.

    I samme dager steg Helsinki-markedet litt, så aksjen beveget seg mot markedet.

    Den viktigste selskapsnyheten var et varsel om at selskapet innløser sitt siste lille parti hybridobligasjoner, et lån som delvis regnes som egenkapital, 15. desember.

    Varselet kom 5. november og er et mindre finansieringsskritt snarere enn en endring i forretningsutsiktene.

  • +1,17 % børsen +0,22 % SSH Communications Security lå stort sett uendret gjennom uken, og det samme gjorde markedet. Les →

    SSH Communications Security lå stort sett uendret gjennom uken, og det samme gjorde markedet.

    Aksjen falt kraftig på fredag, mer enn markedet, etter at konsernsjefen kjøpte aksjer.

    Sektorkonkurrenter steg rundt 3,9 prosent i samme periode, så selskapet hang etter.

    Forretningsoversikten 28. oktober viste at årlig gjentakende abonnementsinntekt (ARR, den årlige verdien av abonnementsavtaler) økte 23,6 prosent og nettosalget 5,3 prosent.

Alle selskaper