Siirry pääsisältöön
FI
Valikko

Siksi Talenom-osake liikkuu

Talenom nousi hieman kaupankäyntipäivänä, laskevaa markkinaa vastaan.

Kirjoitettu pörssin sulkeutumisen jälkeen, ·

Miksi tänään

15 876 uutista analysoitu tänään

Talenom nousi hieman kaupankäyntipäivänä, laskevaa markkinaa vastaan.

Yhtiöuutinen ei selitä liikettä; Talenomilla ei ole ollut yhtiöuutisia viimeisen kahden viikon aikana.

Viimeisen viiden kaupankäyntipäivän aikana Talenom nousi selvästi, kun OMX Helsinki 25 laski hieman.

Alan mediaanimuutos oli tasainen, joten ala antoi vain vähän tukea.

Liike oli Talenomille tavallinen päivä, sen normaalin päivittäisen vaihteluvälin sisällä.

Päivän liike +1,08 % oli 0,9 kertaa tavallinen päiväliike 1,2 %. OMX Helsinki 25 liikkui samana päivänä −1,18 %.

Talenom +1,08 %OMX Helsinki 25 −1,18 %Pörssiä vastaan

Aiemmat päivät →

Katso kaavio ChartCompassissa, jokainen liike selitettynä →

Mitä analyytikot odottavat ja kuinka usein he ovat osuneet oikeaan

Analyytikoiden ennusteet yhtiölle Talenom.

Yhtiön Talenom tulos ylitti odotukset 4 raportissa 8:sta.

Kaaviosta puuttuu 2 jakson 10 raportista, koska niistä ei ole ennustetta ja tulosta; viimeisin niistä oli 13. elokuuta 2026.

Vertailun vuoksi noin 46 % pohjoismaisten yhtiöiden raporteista ylitti tulosennusteen viimeisten kolmen vuoden aikana.

Osake liikkui tulosyllätyksen suuntaan 4 raportissa 8:sta, joissa kurssimuutos mitattiin; pohjoismaisten yhtiöiden raporteista noin 63 %.

Suositukset

Nyt
Osta 1Pidä 0Myy 0

Suositus on analyytikon oma näkemys osakkeesta.

Tavoitehinnat

Viimeisin kurssi 1,13 EUR

Tavoitehinnat
1,60

Yhden analyytikon tavoitehinta on 1,60 EUR, +42 % suhteessa viimeisimpään kurssiin 1,13 EUR. Tavoitehinta on analyytikon arvio osakkeen tulevasta hinnasta.

Tulos suhteessa odotuksiin ja osakkeen reaktio

Tulos suhteessa odotuksiin ja osakkeen reaktio-0,03-0,010,020,050,072024-07-19: 0,06; Odotettu osakekohtainen tulos: 0,0619/7’24+8,4 %2024-10-31: 0,03; Odotettu osakekohtainen tulos: 0,0231/10’24−3,3 %2025-04-24: 0,06; Odotettu osakekohtainen tulos: 0,0624/4’25+8,0 %2025-07-18: 0,05; Odotettu osakekohtainen tulos: 0,0518/7’25−3,9 %2025-10-17: 0,03; Odotettu osakekohtainen tulos: 0,0317/10’25+0,6 %2026-03-11: -0,02; Odotettu osakekohtainen tulos: -0,0111/3’26−3,4 %2026-05-06: 0,02; Odotettu osakekohtainen tulos: 0,016/5’26+9,7 %2026-10-22: 0,02; Odotettu osakekohtainen tulos: 0,0122/10’26+4,2 %Seuraava raportoitava neljännes: odotettu osakekohtainen tulos -0,02.→28/01

Odotettu osakekohtainen tulosYli ennusteenAlle ennusteenOdotusten mukainenEUR

Alla olevat prosentit kuvaavat osakkeen liikettä raporttipäivänä; merkinnät ovat raporttipäiviä.

Seuraava raportoitava neljännes: odotettu osakekohtainen tulos -0,02 EUR (28. tammikuuta). Kuluvan tilikauden osakekohtainen tulosennuste muuttui kolmen kuukauden takaisesta 0,10 EUR nykyiseen 0,05 EUR. Vuoden 2026 ennuste: 0,05 EUR. Vuoden 2027 ennuste: 0,08 EUR. Yksi analyytikko on tehnyt nämä ennusteet.

Onko kurssi seurannut liiketoimintaa?

Kurssi ja osakekohtainen tulos liikkuivat samaan suuntaan 2 vuonna 3:sta. Näin on noin 60 % pohjoismaisten yhtiöiden vuosista. Vuonna 2025 kurssi muuttui −25 % ja osakekohtainen tulos muuttui arvosta 0,13 EUR arvoon 0,01 EUR.

Liikevaihto, tulos ja markkina-arvo

Liikevaihto, tulos ja markkina-arvo (milj. EUR)01492994482022: 102,112022: 11,8020222023: 121,732023: 3,3620232024: 105,722024: 6,0920242025: 109,112025: 0,462025Nyt2026: 111,6020262027: 117,0020272022: 407,434072023: 282,102822024: 184,641852025: 137,57138Nyt: 51,4951

LiikevaihtoTulosMarkkina-arvoViivoitetut pylväät: analyytikoiden ennusteet.milj. EUR

Markkina-arvo on 0,5 kertaa vuoden 2025 liikevaihto, vuonna 2022 se oli 4,0. Vuoden 2025 tulos: 0,5 milj. EUR.

Varat, velat ja markkina-arvo

Varat, velat ja markkina-arvo (milj. EUR)01492994482022: 156,322022: 100,2920222023: 175,682023: 119,8620232024: 177,982024: 123,6020242025: 180,222025: 133,192025Nyt2022: 407,434072023: 282,102822024: 184,641852025: 137,57138Nyt: 51,4951

VaratVelatMarkkina-arvomilj. EUR

Varoista jää velkojen jälkeen omistajille 47,0 milj. EUR. Markkina-arvo on 1,1 kertaa tämä oma pääoma.

Kurssi ja osakekohtainen tulos liikkuivat samaan suuntaan 2 vuonna 3:sta.Markkina-arvo (Nyt): 51,5 milj. EURLiikevaihto 2025: 109 milj. EUR

Mitä tunnusluvut kertovat yhtiöstä Talenom

Tunnusluvut yhdistävät yhtiön Talenom tuloksen sijoittajien maksamaan hintaan.

Viiva näyttää saman vuoden osakekurssin omalla asteikollaan. Viivoitetut pylväät: analyytikoiden ennusteet.

Osakekohtainen tulos0,01 EUR
NytOsakekohtainen tulos2022: 0,27222023: 0,07232024: 0,13242025: 0,01252026: 0,05262027: 0,08272022: 9,102023: 6,212024: 4,062025: 3,03

Tulos jaettuna osakkeiden määrällä. Kukin osake vastaa tätä osuutta tuloksesta.

2022–2025: 0,01 EUR–0,27 EUR. Verrokit: Luotea 0,03 EUR, Coor Service Management Holding 2,75 SEK, GreenMobility 6,70 DKK. Vuoden 2026 ennuste: 0,05 EUR (0,05 EUR–0,05 EUR). Vuoden 2027 ennuste: 0,08 EUR (0,08 EUR–0,08 EUR).

Liikevaihto111 milj. EUR
NytLiikevaihto2022: 102 107 000,00222023: 121 728 000,00232024: 105 716 000,00242025: 109 112 000,00252026: 111 600 000,00262027: 117 000 000,00272022: 9,102023: 6,212024: 4,062025: 3,03

Yhtiön vuoden aikana myymien tuotteiden ja palvelujen arvo.

2022–2025: 102 milj. EUR–122 milj. EUR. Verrokit: Luotea 347 milj. EUR, Coor Service Management Holding 12,4 mrd. SEK, GreenMobility 157 milj. DKK. Vuoden 2026 ennuste: 112 milj. EUR (112 milj. EUR–112 milj. EUR). Vuoden 2027 ennuste: 117 milj. EUR (117 milj. EUR–117 milj. EUR).

Liikevoittomarginaali4,7 %
NytLiikevoittomarginaali2022: 15,43222023: 10,08232024: 6,02242025: 7,86252022: 9,102023: 6,212024: 4,062025: 3,03

Liikevaihdosta liiketoiminnan kulujen jälkeen jäävä osuus prosentteina.

2022–2025: 6,0 %–15,4 %. Verrokit: Luotea 0,9 %, Coor Service Management Holding 4,1 %, GreenMobility 16,8 %.

Oman pääoman tuotto4,8 %
NytOman pääoman tuotto2022: 21,06222023: 6,02232024: 11,20242025: 0,99252022: 9,102023: 6,212024: 4,062025: 3,03

Tulos prosentteina omistajien yhtiöön sijoittamasta pääomasta.

2022–2025: 1,0 %–21,1 %. Verrokit: Luotea 1,0 %, Coor Service Management Holding 17,3 %, GreenMobility 140,0 %.

P/E-luku112,8
NytP/E-luku2022: 33,70222023: 88,71232024: 31,23242025: 302,50252026: 22,56262027: 14,1027

Hinta, jonka sijoittajat maksavat vuotuisen osakekohtaisen tuloksen yksiköstä. Ei näytetä tappiolla.

2022–2025: 31,2–302,5. Verrokit: Luotea 66,3, Coor Service Management Holding 17,8, GreenMobility 9,8. Vuoden 2026 ennuste: 22,6. Vuoden 2027 ennuste: 14,1.

Markkina-arvo / liikevaihto (P/S)0,47
NytMarkkina-arvo / liikevaihto (P/S)2022: 3,99222023: 2,32232024: 1,75242025: 1,26252026: 0,46262027: 0,4427

Mitä sijoittajat maksavat kustakin myyntiyksiköstä.

2022–2025: 1,26–3,99. Verrokit: Luotea 0,22, Coor Service Management Holding 0,38, GreenMobility 2,43. Vuoden 2026 ennuste: 0,46. Vuoden 2027 ennuste: 0,44.

Osinko osaketta kohti0,13 EUR
NytOsinko osaketta kohti2017: 0,03172018: 0,05182019: 0,09192020: 0,12202021: 0,15212022: 0,17222023: 0,18232024: 0,19242025: 0,2025

Omistajille maksettu raha osaketta kohti kalenterivuosittain.

2017–2025: 0,03 EUR–0,20 EUR.

Osinkotuotto11,5 %
NytOsinkotuotto2022: 1,87222023: 2,90232024: 4,68242025: 6,6125

Tavallinen vuotuinen osinko prosentteina osakkeen hinnasta. Noin 55 % pohjoismaisten yhtiöiden tapauksista tämän kokoista osinkotuottoa seurasi seuraavana vuonna pienempi osinko, kun alle 5 %:n tuotoilla osuus oli noin 17 %.

2022–2025: 1,9 %–6,6 %. Verrokit: Luotea 3,5 %, Coor Service Management Holding 3,1 %, GreenMobility 0,0 %.

Nettovelka / EBITDA3,79
NytNettovelka / EBITDA2022: 1,75222023: 2,80232024: 2,88242025: 2,8125

Nettovelka jaettuna käyttökatteella ennen poistoja.

2022–2025: 1,75–2,88. Verrokit: Coor Service Management Holding 3,23, GreenMobility 1,65.

Lisää tunnuslukuja
Markkina-arvo / oma pääoma (P/B)1,31
NytMarkkina-arvo / oma pääoma (P/B)2022: 7,27222023: 5,05232024: 3,40242025: 2,9225

Markkina-arvo jaettuna omalla pääomalla, joka jää velkojen jälkeen.

2022–2025: 2,92–7,27. Verrokit: Luotea 1,87, Coor Service Management Holding 2,83, GreenMobility 8,60.

EV / EBIT38,5
2025EV / EBIT2022: 29,60222023: 45,32232024: 38,24242025: 38,4925

Markkina-arvo ja nettovelka jaettuna liikevoitolla. Huomioi velan.

2022–2025: 29,6–45,3.

Vapaa kassavirta osaketta kohti0,40 EUR
2025Vapaa kassavirta osaketta kohti2022: 0,32222023: 0,25232024: 0,28242025: 0,40252022: 9,102023: 6,212024: 4,062025: 3,03

Investointien jälkeen jäävä raha jaettuna osakkeiden määrällä.

2022–2025: 0,25 EUR–0,40 EUR. Verrokit: Luotea 0,92 EUR, Coor Service Management Holding 6,01 SEK, GreenMobility 7,77 DKK.

Omavaraisuusaste26,1 %
2025Omavaraisuusaste2022: 35,84222023: 31,77232024: 30,55242025: 26,1025

Omalla pääomalla rahoitettu osuus varoista prosentteina.

2022–2025: 26,1 %–35,8 %.

Osinko selitettynä

Osinko on osakkeenomistajille maksettavaa rahaa. Talenom maksoi 0,13 EUR osakkeelta päivään 5. marraskuuta 2026 päättyneinä 12 kuukautena.

Irtoamispäivänä 24. huhtikuuta 2026 yhtiön Talenom osakkeella käytiin kauppaa ilman oikeutta osinkoon 0,03 EUR. Kurssi muuttui arvosta 1,30 EUR arvoon 1,25 EUR; osinko mukaan lukien päivän muutos oli −1,2 %. Oikeus rahaan siirtyy omistajille irtoamispäivänä; maksu tulee myöhemmin.

2017: 0,03 EUR2018: 0,05 EUR2019: 0,09 EUR2020: 0,12 EUR2021: 0,15 EUR2022: 0,17 EUR2023: 0,18 EUR2024: 0,19 EUR2025: 0,20 EUR2026 tähän mennessä: 0,03 EUR

Mitä seurata seuraavaksi ja miksi

Raportti näyttää, miten yhtiön Talenom myynti ja tulos ovat muuttuneet.

  • Raportti

    Raportti näyttää, miten yhtiön Talenom myynti ja tulos ovat muuttuneet.

    Lisää kalenteriin

Raportti

Seuraava raportti: · Lisää kalenteriin · Google Calendar

Raporttipäivä4,2 %

Tavallinen päivä1,2 %

Viimeisten 15 raporttipäivän aikana Talenom liikkui tavallisesti noin 4,2 %. Tavallisena päivänä se liikkuu 1,2 %.

+4,25 % Miksi? −9,15 % +9,74 % −3,40 %

10 000 EUR yhtiössä Talenom, ostettu 7. marraskuuta 2016, on tänään 14 200 EUR, osingot uudelleensijoitettuina.

Sama summa indeksissä OMX Helsinki osinkoineen olisi nyt 24 500 EUR.

Paljonko 10 000 EUR yhtiössä Talenom olisi arvoinen tänään? →

Paljonko 10 000 EUR yhtiössä Talenom olisi arvoinen tänään?

14 200 EUR

osingot uudelleensijoitettuina, ostettu 7. marraskuuta 2016. Sama summa indeksissä OMX Helsinki osinkoineen olisi nyt 24 500 EUR.

Matkan viisi suurinta päivää

· −34,3 % · koko pörssi laski 0,1 % samana päivänä

· −13,7 % · koko pörssi nousi 1,4 % samana päivänä · raporttipäivä

· −11,4 % · koko pörssi nousi 0,5 % samana päivänä

· +11,0 % · koko pörssi laski 1,4 % samana päivänä · raporttipäivä

· −10,5 % · koko pörssi laski 10,1 % samana päivänä

Aiemmat päivät

  • +5,42 % pörssi +0,50 % Talenom nousi selvästi viikon kaupankäyntipäivinä, enemmän kuin OMX Helsinki 25 -indeksi, joka nousi hieman. Lue →

    Talenom nousi selvästi viikon kaupankäyntipäivinä, enemmän kuin OMX Helsinki 25 -indeksi, joka nousi hieman.

    Talenomilla ei ole ollut yhtiöuutisia viimeisen kahden viikon aikana, joten liike heijastaa todennäköisesti yleistä sijoittajien kiinnostusta ja alan tunnelmaa eikä yksittäistä tapahtumaa.

    Nousu on osakkeelle suuri, noin kaksinkertainen tavalliseen viiden päivän jaksoon verrattuna, ja vastaavia liikkeitä on ollut noin seitsemän kertaa viimeisen vuoden aikana.

    Samoina päivinä muut Nasdaq Helsingin teollisuusosakkeet nousivat kohtalaisesti, mediaaniliikkeen ollessa noin yksi prosentti, mikä viittaa siihen, että osa noususta oli alakohtaista.

  • +3,35 % pörssi +1,42 % Talenom nousi voimakkaasti, enemmän kuin markkina, eikä yhtiöuutisia selitä sitä. Lue →

    Talenom nousi voimakkaasti, enemmän kuin markkina, eikä yhtiöuutisia selitä sitä.

    Viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana Talenom laski hieman, kun OMX Helsinki 25 oli suunnilleen ennallaan.

    Markkina nousi voimakkaasti viimeisessä kaupankäyntipäivässä, joten Talenomin nousu seurasi vahvaa päivää Helsingin pörssin osakkeilla.

    Kauppaa käytiin selvästi tavallista vähemmän, joten liike on voinut syntyä muutamista kaupoista.

    Talenomin viimeisin päätöskurssi on selvästi viime vuoden korkeinta päätöskurssia alempana, joka saavutettiin joulukuun alussa.

  • +2,09 % pörssi −0,39 % Talenom nousi selvästi ilman yhtiöuutisia. Lue →

    Talenom nousi selvästi ilman yhtiöuutisia.

    Osake liikkui vastakkaiseen suuntaan kuin OMX Helsinki 25, joka laski hieman sinä päivänä, joten kyse ei ollut koko markkinan liikkeestä.

    Viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana osake pysyi suunnilleen ennallaan, kun markkina laski selvästi, joten Talenom pärjäsi indeksiä paremmin.

    Kaupankäyntivolyymi oli tavanomaisella tasolla.

    Talenomin viimeisin päätöskurssi on lähellä viime vuoden alimpia tasoja ja selvästi alle viime vuoden joulukuun alun huippukurssin.

  • −1,50 % pörssi +0,36 % Talenom laski selvästi kaupankäyntipäivänä, kun markkina nousi hieman. Lue →

    Talenom laski selvästi kaupankäyntipäivänä, kun markkina nousi hieman.

    Kyseisen päivän yhtiöuutiset eivät selitä liikettä.

    Viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana osake laski hieman, hieman enemmän kuin markkina.

    Aiemmin Inderes laski tavoitehintaansa, eli arviotaan osakkeen oikeasta arvosta, 1,60 euroon 1,70 eurosta mutta säilytti ostosuosituksen.

    Kaupankäynti oli tavanomaisella tasolla, ja osake on lähellä vuoden alhaisinta päätöskurssiaan.

  • −0,93 % pörssi −1,25 % Talenom laski hieman ja seurasi markkinaa. Lue →

    Talenom laski hieman ja seurasi markkinaa.

    Viimeisen viiden kaupankäyntipäivän aikana osake laski selvästi, kun OMX Helsinki 25 oli suunnilleen ennallaan.

    Viiden päivän lasku oli noin kaksinkertainen osakkeen tavalliseen jaksoon verrattuna, ja tämän kokoinen liike on nähty noin yhdeksän kertaa viimeisen vuoden aikana.

    Analyytikot laskivat tavoitehintojaan kolmannen neljänneksen raportin jälkeen, ja tulosta painoivat korkeammat korkokulut sekä kertaluonteinen arvonalentuminen espanjalaisissa myyntisaamisissa.

    Alan kilpailijat heikkenivät myös lähipäivinä.

  • −4,46 % pörssi +0,22 % Talenom laski selvästi viikon aikana, kun laajempi Helsingin markkina pysyi suunnilleen ennallaan. Lue →

    Talenom laski selvästi viikon aikana, kun laajempi Helsingin markkina pysyi suunnilleen ennallaan.

    Liike oli suuri osakkeelle, noin kaksinkertainen sen tavalliseen viikkovaihteluun nähden.

    Pääuutinen tuli 22. lokakuuta, kun Talenom julkaisi kolmannen neljänneksen liiketoimintakatsauksensa, joka osoitti vahvempaa kannattavuutta, vaikka liikevaihdon kasvu jäi vaatimattomaksi.

    Analyytikot suhtautuivat tulokseen sekaisin: Inderes laski tavoitehintaansa, eli osakkeen hintaa, jota se pitää oikeana, 1,60 euroon, mutta säilytti ostosuosituksen.

  • −4,26 % pörssi +0,35 % Talenom laski voimakkaasti, ilman yhtiöuutisia. Lue →

    Talenom laski voimakkaasti, ilman yhtiöuutisia.

    Viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana osake laski myös voimakkaasti, noin kolminkertaisesti tavalliseen jaksoon nähden.

    Osake on lähellä vuoden alimpia lukemiaan, joten myyntipaine on kasvanut.

  • +5,42 % pörssi −0,54 % Talenom nousi erittäin voimakkaasti, kun markkina laski hieman. Lue →

    Talenom nousi erittäin voimakkaasti, kun markkina laski hieman.

    Kyseisen päivän yhtiöuutiset eivät selitä liikettä.

    Aiemmin Inderes laski tavoitehintaa 1,60 euroon mutta säilytti ostosuosituksen.

    Talenomin kolmannen neljänneksen tulos, julkaistu ennen päivää, osoitti voiton kasvua.

    Seuraava tulosjulkistus: torstai 28. tammikuuta 2027.

  • −1,29 % pörssi −0,14 % Talenom laski selvästi, kun OMX Helsinki 25 pysyi suunnilleen ennallaan. Lue →

    Talenom laski selvästi, kun OMX Helsinki 25 pysyi suunnilleen ennallaan.

    Kaupankäynti oli vilkasta, ja päivä ei ollut Talenomille tavallinen.

    Yhtiöuutiset eivät selitä laskua kyseisenä päivänä.

    Viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana osake laski selvästi, mikä on tälle osakkeelle suuri liike ja harvinainen viimeisen vuoden aikana.

    Osake on lähellä vuoden alimpia päätöskurssejaan.

  • −3,21 % pörssi +1,83 % Talenom laski voimakkaasti, vaikka markkina nousi. Lue →

    Talenom laski voimakkaasti, vaikka markkina nousi.

    Ennen päivää julkaistut uutiset, mukaan lukien Inderesin laskema tavoitehinta, ovat todennäköisesti painaneet tunnelmaa.

    Viiden kaupankäyntipäivän aikana osake laski hieman, kun markkina pysyi lähes ennallaan.

    Korkokulut ja espanjalaisiin myyntisaamisiin liittyvä kertaluonteinen arvonalentuma painoivat viimeaikaista tulosta.

    Kaupankäynti oli noin kaksinkertaista tavanomaiseen verrattuna.

  • −4,92 % pörssi −0,77 % Talenom laski hyvin voimakkaasti, enemmän kuin markkina. Lue →

    Talenom laski hyvin voimakkaasti, enemmän kuin markkina.

    Samoina päivinä OMX Helsinki 25 laski vain hieman.

    Kolmannen neljänneksen tulos julkaistiin ennen kaupankäyntipäivää, ja se oli suunnilleen odotusten mukainen.

    Voitto kasvoi korkeampien katteiden ansiosta, mutta korkokulut ja espanjalaisten myyntisaamisten arvonalentuminen painoivat.

    Viimeisen viiden kaupankäyntipäivän aikana Talenom nousi hieman, kun markkina laski voimakkaasti.

  • +1,27 % pörssi −3,27 % Talenom nousi hieman viimeisen viiden kaupankäyntipäivän aikana, kun markkina laski, joten osake liikkui markkinaa vastaan. Lue →

    Talenom nousi hieman viimeisen viiden kaupankäyntipäivän aikana, kun markkina laski, joten osake liikkui markkinaa vastaan.

    Tulos julkistettiin eilen ja se oli suunnilleen odotusten mukainen, kannattavuuden parantuessa maltillisen liikevaihdon kasvun myötä.

    Osake laski sen jälkeen hyvin voimakkaasti viimeisessä kaupankäyntipäivässä, selvästi enemmän kuin markkinan kevyt lasku, ja kauppaa käytiin huomattavasti normaalia enemmän.

    Sijoittajat ovat ehkä reagoineet korkokuluihin ja espanjalaisiin myyntisaamisiin liittyvään kertaluonteiseen arvonalentumiseen, joka painoi neljännestä.

  • +4,25 % pörssi −1,41 % Talenom nousi selvästi, osavuosikatsauksen ilmestymispäivänä, vaikka markkina laski. Lue →

    Talenom nousi selvästi, osavuosikatsauksen ilmestymispäivänä, vaikka markkina laski.

    Talenom kääntyi selvään nousuun, kun yhtiö julkaisi Q3 2026 -liiketoimintakatsauksensa aamulla.

    Katsauksen mukaan kannattavuus parani selvästi, kun heinä–syyskuun liikevoitto kasvoi ja liikevoittomarginaali nousi 8,7 prosenttiin.

    Liikevoitto tarkoittaa yhtiön tuottoa ennen rahoituseriä ja veroja.

    OMX Helsinki 25 laski samaan aikaan hieman, joten Talenom liikkui markkinaa vastaan.

Kaikki yhtiöt