Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Ovzon

Ovzon daalde sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht daalde.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

15.968 nieuws vandaag geanalyseerd

Ovzon daalde sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht daalde.

Er is geen bedrijfsnieuws van die dag dat de beweging verklaart.

In de afgelopen vijf handelsdagen daalde Ovzon duidelijk, tegen een markt die licht steeg.

De CEO en CTO kochten eerder in de week aandelen, voor de laatste handelsdag.

De laatste slotkoers ligt ruim onder de jaarhoogste koers van eind mei.

De beweging van vandaag, −5,56%, was 3,1 keer een normale dagbeweging van 1,8%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −0,32%.

Ovzon −5,56%OMX Stockholm 30 −0,32%Veel zwakker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Ovzon.

Ovzon verdiende in 3 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 7 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 2Houden 0Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 36,60 SEK

Koersdoelen
Laagste 53,00Gemiddeld 54,00Hoogste 55,00

Het gemiddelde is 54,00 SEK, +48% ten opzichte van de laatste koers van 36,60 SEK. De bandbreedte is 53,00 SEK–55,00 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 2 analisten gaven een koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-0,9-0,40,10,61,12025-02-21: -0,63; Verwachte winst per aandeel: -0,3021/2’25−7,4%2025-04-24: -0,03; Verwachte winst per aandeel: -0,3024/4’25+1,7%2025-08-15: 0,20; Verwachte winst per aandeel: 0,2015/8’25+2,8%2025-10-31: 0,25; Verwachte winst per aandeel: 0,4031/10’25−7,0%2026-02-19: 0,81; Verwachte winst per aandeel: 0,3019/2’26+12,0%2026-04-23: 0,62; Verwachte winst per aandeel: 0,7023/4’26−6,1%2026-07-17: 0,36; Verwachte winst per aandeel: 0,5117/7’26−2,3%2026-10-21: 0,41; Verwachte winst per aandeel: 0,3521/10’26+5,8%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,77.→25/02

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,77 SEK (25 februari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 2,05 SEK drie maanden geleden naar nu 2,18 SEK. Raming 2026: 2,18 SEK. Raming 2027: 1,96 SEK. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 26 oktober: Aankoop circa 145 duizend SEK. 26 oktober: Aankoop circa 450 duizend SEK. 21 oktober: Aankoop circa 300 duizend SEK. 21 oktober: Aankoop circa 175 duizend SEK. 17 juli: Aankoop circa 200 duizend SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +149% en ging de winst per aandeel van -1,45 SEK naar 1,22 SEK.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)-0,21,63,45,22022: 0,362022: -0,0420222023: 0,292023: -0,0620232024: 0,332024: -0,1620242025: 0,732025: 0,142025Nu2026: 1,0620262027: 0,9720272022: 2,953,02023: 1,611,62024: 1,911,92025: 4,764,8Nu: 4,084,1

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 5,6 keer de omzet van 2025, tegen 8,3 in 2022. Winst in 2025: 137 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)0,01,73,55,22022: 1,922022: 0,5320222023: 2,542023: 0,7720232024: 2,772024: 1,1820242025: 2,822025: 1,032025Nu2022: 2,953,02023: 1,611,62024: 1,911,92025: 4,764,8Nu: 4,084,1

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 1,8 mld. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 2,3 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 4,1 mld. SEKOmzet 2025: 735 mln. SEK

Wat de kengetallen over Ovzon zeggen

De kengetallen verbinden wat Ovzon verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel2,21 SEK
NuWinst per aandeel2022: -0,58222023: -0,90232024: -1,45242025: 1,22252026: 2,18262027: 1,96272022: 47,372023: 14,482024: 17,122025: 42,65

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -1,45 SEK–1,22 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Eutelsat Communications -0,52 EUR, Sinch 0,88 SEK, NOS 0,52 EUR. Raming 2026: 2,18 SEK (2,10 SEK–2,25 SEK). Raming 2027: 1,96 SEK (1,64 SEK–2,28 SEK).

Omzet1,0 mld. SEK
NuOmzet2022: 357.000.000,00222023: 290.000.000,00232024: 334.000.000,00242025: 735.000.000,00252026: 1.057.666.670,00262027: 966.000.000,00272022: 47,372023: 14,482024: 17,122025: 42,65

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 290 mln. SEK–735 mln. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Eutelsat Communications 1,2 mld. EUR, Sinch 27,2 mld. SEK, NOS 1,9 mld. EUR. Raming 2026: 1,1 mld. SEK (1,0 mld. SEK–1,1 mld. SEK). Raming 2027: 966 mln. SEK (906 mln. SEK–1,0 mld. SEK).

Operationele marge25,3%
NuOperationele marge2022: -22,69222023: -32,76232024: -24,55242025: 19,05252022: 47,372023: 14,482024: 17,122025: 42,65

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −32,8%–19,0%. Vergelijkbare bedrijven: Eutelsat Communications −17,8%, Sinch 4,2%, NOS 23,1%.

Rendement op eigen vermogen13,8%
NuRendement op eigen vermogen2022: -2,58222023: -3,37232024: -10,19242025: 7,66252022: 47,372023: 14,482024: 17,122025: 42,65

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −10,2%–7,7%. Vergelijkbare bedrijven: Eutelsat Communications −14,5%, Sinch 2,7%, NOS 26,6%.

K/W16,6
NuK/W2223242025: 34,96252026: 16,81262027: 18,7127

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 35,0–35,0. Vergelijkbare bedrijven: Sinch 49,2, NOS 10,5. Raming 2026: 16,8. Raming 2027: 18,7.

Beurswaarde / omzet (K/O)4,07
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 8,27222023: 5,57232024: 5,72242025: 6,47252026: 3,86262027: 4,2327

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 5,57–8,27. Vergelijkbare bedrijven: Eutelsat Communications 1,73, Sinch 1,12, NOS 1,50. Raming 2026: 3,86. Raming 2027: 4,23.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)2,14
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 2,12222023: 0,91232024: 1,20242025: 2,6625

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 0,91–2,66. Vergelijkbare bedrijven: Eutelsat Communications 0,59, Sinch 1,47, NOS 2,47.

EV / EBIT27,5
2025EV / EBIT2223242025: 27,4625

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 27,5–27,5.

Vrije kasstroom per aandeel1,63 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: -4,41222023: -6,18232024: -0,97242025: 2,59252022: 47,372023: 14,482024: 17,122025: 42,65

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -6,18 SEK–2,59 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Eutelsat Communications -0,03 EUR, Sinch 3,82 SEK.

Solvabiliteit63,5%
2025Solvabiliteit2022: 72,48222023: 69,94232024: 57,42242025: 63,4625

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 57,4%–72,5%.

Wat volgde op vergelijkbare dalingen?

Inclusief herbelegde dividenden daalde Ovzon 7,9% in de laatste vijf handelsdagen. Sinds 18 mei 2018 stond de waarde na minstens zulke grote dalingen 21 handelsdagen later in 18 van 52 niet-overlappende perioden hoger. De mediaan was −1,8%, tegenover −1,5% in een gewone periode van 21 dagen, die 45 van de 100 keer hoger eindigde.

Zo’n daling zei dus weinig over de volgende maand.

−1,8% · 18/52

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Ovzon veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Ovzon veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over Ovzon

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Martin Eriksson, leidinggevendeAankoopcirca 145 duizend SEK
  • Per Norén, CEOAankoopcirca 450 duizend SEK
  • Harri Larsson, bestuurslidAankoopcirca 300 duizend SEK
  • André Löfgren, CFOAankoopcirca 175 duizend SEK
  • Harri Larsson, bestuurslidAankoopcirca 200 duizend SEK

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag5,8%

Gewone dag1,8%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Ovzon meestal ongeveer 5,8%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,8%.

+5,82% −2,26% −6,07% +11,98%

10.000 SEK in Ovzon gekocht op 18 mei 2018 is vandaag 10.400 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 25.600 SEK zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Ovzon vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Ovzon vandaag waard zijn?

10.400 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 18 mei 2018. Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 25.600 SEK zijn geworden.

Op het laagste punt was het 1.500 SEK waard (22 november 2023).

De vijf grootste dagen van de reis

· +51,1% · de hele markt steeg 1,2% op dezelfde dag

· +46,6% · de hele markt daalde 0,6% op dezelfde dag

· −28,3% · de hele markt daalde 2,1% op dezelfde dag · rapportdag

· +27,4% · de hele markt daalde 0,8% op dezelfde dag · rapportdag

· +26,9% · de hele markt daalde 0,1% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • −6,58% beurs −0,11% Ovzon daalde duidelijk in de loop van de week, terwijl de bredere markt ongeveer vlak bleef. Lees →

    Ovzon daalde duidelijk in de loop van de week, terwijl de bredere markt ongeveer vlak bleef.

    De beweging was van een gebruikelijke omvang voor het aandeel en de handel lag rond het gebruikelijke niveau.

    Bedrijfsnieuws in de periode beperkte zich tot een analistenrapport op woensdag 4 november dat een hogere koersdoelstelling vaststelde, de aandelenkoers die analisten als redelijk zien.

    De volgende kwartaalrapportage verschijnt op donderdag 25 februari 2027.

  • +12,39% beurs +3,01% Ovzon steeg deze week sterk, duidelijk meer dan de bredere Stockholmse markt. Lees →

    Ovzon steeg deze week sterk, duidelijk meer dan de bredere Stockholmse markt.

    De beweging was groot voor dit aandeel, met slechts een handvol vergelijkbare weken in het afgelopen jaar.

    De belangrijkste oorzaken zijn waarschijnlijk het sterke derdekwartaalrapport van 21 oktober, met stijgende orderinname en winst, en aandelenaankopen door de CEO en CTO in de laatste handelsdagen.

    Een nieuwe order van een NAVO-klant die op 23 oktober werd aangekondigd, heeft het sentiment waarschijnlijk ook gesteund.

  • +5,96% beurs +0,41% Ovzon steeg sterk, meer dan de markt. Lees →

    Ovzon steeg sterk, meer dan de markt.

    Topman Per Norén kocht aandelen, wat al bekend was voordat de handelsdag opende.

    Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging duidelijk.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg Ovzon zeer sterk, veel meer dan de markt.

    Het was een zeer grote beweging, ongeveer drie keer een normale periode van vijf dagen voor Ovzon.

  • +3,89% beurs +0,33% Ovzon steeg. Lees →

    Ovzon steeg.

    CEO Per Norén en CFO André Löfgren hebben recent aandelen gekocht, wat het sentiment deels kan hebben gesteund.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg Ovzon sterk, duidelijk meer dan de bredere OMX Stockholm 30-index.

    De beweging volgde op een kwartaal met hogere orderinstroom en winst, plus nieuwe defensieorders van NAVO-klanten.

    Let hierna op het jaarverslag op donderdag 25 februari 2027.

  • −1,30% beurs +0,96% Ovzon daalde licht, tegen een stijgende markt in. Lees →

    Ovzon daalde licht, tegen een stijgende markt in.

    Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging, die voor Ovzon een gewone omvang had.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk, terwijl de markt vrijwel onveranderd was.

    Die beweging was groot voor Ovzon, en vergelijkbare bewegingen kwamen het afgelopen jaar ongeveer 12 keer voor.

    Waarschijnlijke oorzaken zijn het kwartaalrapport over het derde kwartaal, met hogere orderinname (nieuwe orders) en betere winst, en een aanvullende order van 39 miljoen kronen (ongeveer 3,9 miljoen dollar) van een NAVO-klant die vorige week werd aangekondigd.

  • +1,22% beurs +0,41% Ovzon steeg licht zonder duidelijke bedrijfsspecifieke aanleiding; de beweging was gewoon. Lees →

    Ovzon steeg licht zonder duidelijke bedrijfsspecifieke aanleiding; de beweging was gewoon.

    Die dag steeg de OMX Stockholm 30 licht, dus Ovzon bewoog ongeveer mee met de markt.

    Het belangrijkste nieuws die dag was een aanvullende order van een NAVO-klant, ter waarde van ongeveer 39 miljoen kronen.

    De order betreft extra mobiele satellietterminals, met levering eind 2026 en begin 2027.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg Ovzon licht, terwijl de bredere markt sterk daalde.

  • +1,81% beurs −3,67% Ovzon steeg licht in de afgelopen vijf handelsdagen, terwijl de markt sterk daalde. Lees →

    Ovzon steeg licht in de afgelopen vijf handelsdagen, terwijl de markt sterk daalde.

    De beweging was qua omvang gewoon voor het aandeel.

    Sterke kwartaalcijfers gaven het sentiment een duw, met hogere winst en een sterk gestegen orderinstroom dankzij nieuwe defensieklanten, waaronder een vervolgorder van 39 MSEK (miljoen Zweedse kronen) van een NAVO-klant.

    Analisten van DNB Carnegie en Danske Bank verlaagden hun koersdoelen, dus de waarde die zij voor het aandeel redelijk vinden, maar behielden hun koopadvies, wat de stijging temperde.

Alle bedrijven