Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel NP3 Fastigheter

NP3 Fastigheter steeg de laatste handelsdag licht.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

15.968 nieuws vandaag geanalyseerd

NP3 Fastigheter steeg de laatste handelsdag licht.

De beweging was gewoon voor dit aandeel.

In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk en presteerde het duidelijk beter dan de markt, die licht steeg.

De registratiedatum voor het dividend op preferente aandelen is 30 oktober 2026, onder voorbehoud van goedkeuring door de algemene vergadering, en het volgende kwartaalrapport verschijnt vrijdag 5 februari 2027.

De beweging van vandaag, +0,87%, was 1,0 keer een normale dagbeweging van 0,9%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −0,32%.

NP3 Fastigheter +0,87%OMX Stockholm 30 −0,32%Tegen de beurs in

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor NP3 Fastigheter.

NP3 Fastigheter verdiende in 1 van 1 rapporten meer dan verwacht.

Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 1 van de 2 rapporten in deze periode, de laatste op 16 oktober 2026.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 0 van 1 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 6Houden 0Verkopen 1

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 230,50 SEK

Koersdoelen
Laagste 188Gemiddeld 265Hoogste 310

Het gemiddelde is 265,43 SEK, +15% ten opzichte van de laatste koers van 230,50 SEK. De bandbreedte is 188,00 SEK–310,00 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 7 analisten gaven een koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie3,94,34,75,15,42026-07-10: 5,27; Verwachte winst per aandeel: 4,1010/7’26−0,4%

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 18,79 SEK drie maanden geleden naar nu 19,02 SEK. Raming 2026: 19,02 SEK. Raming 2027: 17,65 SEK. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 21 augustus: Aankoop circa 758 duizend SEK. 21 mei: Aankoop circa 155 duizend SEK. 4 mei: Verkoop circa 459 duizend SEK. 4 mei: Aankoop circa 668 duizend SEK. 19 februari: Verkoop circa 905 duizend SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +4% en de winst per aandeel met +40%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)-0612182022: 1,552022: 1,1520222023: 1,802023: -0,1420232024: 1,992024: 0,8420242025: 2,272025: 1,182025Nu2026: 2,5120262027: 2,6820272022: 10,85112023: 13,40132024: 15,39152025: 15,9516Nu: 14,2114

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 6,2 keer de omzet van 2025, tegen 7,0 in 2022. Winst in 2025: 1,2 mld. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)01020302022: 21,852022: 14,1920222023: 21,892023: 14,0420232024: 24,602024: 15,0420242025: 27,542025: 16,832025Nu2022: 10,85112023: 13,40132024: 15,39152025: 15,9516Nu: 14,2114

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 10,7 mld. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 1,3 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 14,2 mld. SEKOmzet 2025: 2,3 mld. SEK

Wat de kengetallen over NP3 Fastigheter zeggen

De kengetallen verbinden wat NP3 Fastigheter verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel25,71 SEK
NuWinst per aandeel2022: 20,83222023: -2,43232024: 13,52242025: 18,98252026: 19,02262027: 17,65272022: 198,602023: 233,002024: 250,002025: 259,00

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -2,43 SEK–20,83 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Altra Fastigheter 5,99 SEK, Sagax 19,12 SEK, Samhällsbyggnadsbolaget i Norden 0,07 SEK. Raming 2026: 19,02 SEK (16,25 SEK–23,45 SEK). Raming 2027: 17,65 SEK (15,30 SEK–20,87 SEK).

Omzet2,5 mld. SEK
NuOmzet2022: 1.551.000.000,00222023: 1.797.000.000,00232024: 1.992.000.000,00242025: 2.274.000.000,00252026: 2.510.929.730,00262027: 2.684.519.330,00272022: 198,602023: 233,002024: 250,002025: 259,00

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 1,6 mld. SEK–2,3 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Altra Fastigheter 3,6 mld. SEK, Sagax 5,6 mld. SEK, Samhällsbyggnadsbolaget i Norden 1,9 mld. SEK. Raming 2026: 2,5 mld. SEK (2,5 mld. SEK–2,5 mld. SEK). Raming 2027: 2,7 mld. SEK (2,6 mld. SEK–2,9 mld. SEK).

Operationele marge72,1%
NuOperationele marge2022: 69,70222023: 71,23232024: 71,59242025: 71,90252022: 198,602023: 233,002024: 250,002025: 259,00

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 69,7%–71,9%. Vergelijkbare bedrijven: Altra Fastigheter 64,4%, Sagax 77,7%, Samhällsbyggnadsbolaget i Norden 48,9%.

Rendement op eigen vermogen15,6%
NuRendement op eigen vermogen2022: 15,07222023: -1,77232024: 8,88242025: 11,04252022: 198,602023: 233,002024: 250,002025: 259,00

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −1,8%–15,1%. Vergelijkbare bedrijven: Altra Fastigheter 6,8%, Sagax 15,2%, Samhällsbyggnadsbolaget i Norden 2,7%.

K/W9,0
NuK/W2022: 9,5322232024: 18,49242025: 13,65252026: 12,12262027: 13,0627

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 9,5–18,5. Vergelijkbare bedrijven: Altra Fastigheter 13,9, Sagax 1,7, Samhällsbyggnadsbolaget i Norden 101,0. Raming 2026: 12,1. Raming 2027: 13,1.

Beurswaarde / omzet (K/O)5,79
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 6,99222023: 7,46232024: 7,73242025: 7,01252026: 5,66262027: 5,2927

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 6,99–7,73. Vergelijkbare bedrijven: Altra Fastigheter 4,17, Sagax 2,88, Samhällsbyggnadsbolaget i Norden 6,67. Raming 2026: 5,66. Raming 2027: 5,29.

Dividend per aandeel6,10 SEK
NuDividend per aandeel2017: 2,40172018: 2,70182019: 3,00192020: 3,40202021: 3,60212022: 4,30222023: 3,75232024: 2,25242025: 4,4025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 2,25 SEK–4,40 SEK.

Dividendrendement2,8%
NuDividendrendement2022: 2,17222023: 1,61232024: 0,90242025: 1,7025

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 0,9%–2,2%. Vergelijkbare bedrijven: Altra Fastigheter 3,6%, Sagax 6,2%, Samhällsbyggnadsbolaget i Norden 0,0%.

Nettoschuld / EBITDA8,91
NuNettoschuld / EBITDA2022: 6,27222023: 16,12232024: 6,47242025: 6,3025

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 6,27–16,12. Vergelijkbare bedrijven: Altra Fastigheter 9,67, Sagax 10,33, Samhällsbyggnadsbolaget i Norden 48,36.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)1,21
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 1,42222023: 1,71232024: 1,63242025: 1,4925

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 1,42–1,71. Vergelijkbare bedrijven: Altra Fastigheter 0,91, Sagax 0,33, Samhällsbyggnadsbolaget i Norden 1,07.

EV / EBIT13,6
2025EV / EBIT2022: 11,90222023: 35,37232024: 14,48242025: 13,6325

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 11,9–35,4.

Vrije kasstroom per aandeel11,11 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 13,24222023: 9,79232024: 14,03242025: 16,68252022: 198,602023: 233,002024: 250,002025: 259,00

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 9,79 SEK–16,68 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Altra Fastigheter 6,65 SEK, Sagax 4,03 SEK, Samhällsbyggnadsbolaget i Norden -0,70 SEK.

Solvabiliteit38,7%
2025Solvabiliteit2022: 34,85222023: 35,71232024: 38,37242025: 38,7425

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 34,9%–38,7%.

Het dividend uitgelegd

Een dividend is geld voor aandeelhouders. NP3 Fastigheter betaalde 6,10 SEK per aandeel in de twaalf maanden tot 5 november 2026.

Op de ex-dag 29 oktober 2026 werd NP3 Fastigheter zonder recht op het dividend van 1,60 SEK verhandeld. De koers ging van 223,50 SEK naar 222,00 SEK; inclusief dividend was de dagverandering +0,0%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.

2017: 2,40 SEK2018: 2,70 SEK2019: 3,00 SEK2020: 3,40 SEK2021: 3,60 SEK2022: 4,30 SEK2023: 3,75 SEK2024: 2,25 SEK2025: 4,40 SEK2026 tot nu toe: 6,10 SEK

Wat hierna te volgen en waarom

Vanaf de ex-dag wordt NP3 Fastigheter zonder recht op het volgende dividend verhandeld.

  • Het dividend uitgelegd

    Vanaf de ex-dag wordt NP3 Fastigheter zonder recht op het volgende dividend verhandeld.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van NP3 Fastigheter veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over NP3 Fastigheter

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Andreas Wahlén, CEO (verbonden persoon)Aankoopcirca 758 duizend SEK
  • Nils Javier Styf, bestuursvoorzitterAankoopcirca 155 duizend SEK
  • Nils Javier Styf, bestuursvoorzitterVerkoopcirca 459 duizend SEK
  • Nils Javier Styf, bestuursvoorzitterAankoopcirca 668 duizend SEK
  • Nils Javier Styf, bestuursvoorzitterVerkoopcirca 905 duizend SEK

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag1,6%

Gewone dag0,9%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog NP3 Fastigheter meestal ongeveer 1,6%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 0,9%.

+2,71% −0,37% +2,12% +3,29%

10.000 SEK in NP3 Fastigheter gekocht op 7 november 2016 is vandaag 68.000 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in NP3 Fastigheter vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in NP3 Fastigheter vandaag waard zijn?

68.000 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016.

De vijf grootste dagen van de reis

· −13,7% · de hele markt daalde 10,6% op dezelfde dag

· +13,1% · de hele markt daalde 1,8% op dezelfde dag

· +12,7% · de hele markt steeg 2,2% op dezelfde dag

· −12,5% · de hele markt steeg 3,3% op dezelfde dag

· −11,5% · de hele markt daalde 2,6% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +4,30% beurs −0,11% NP3 Fastigheter steeg duidelijk tijdens de handelsdagen van de week, terwijl de bredere Stockholmse markt vrijwel vlak bleef. Lees →

    NP3 Fastigheter steeg duidelijk tijdens de handelsdagen van de week, terwijl de bredere Stockholmse markt vrijwel vlak bleef.

    Vastgoedfondsen op de beurs van Stockholm stegen in dezelfde periode ook sterk, wat erop wijst dat de sector meehielp.

    De volgende kwartaalrapportage komt op vrijdag 5 februari 2027.

  • +3,13% beurs +0,83% NP3 Fastigheter steeg. Lees →

    NP3 Fastigheter steeg.

    NP3 Fastigheter steeg sterk en bewoog duidelijk meer dan de markt op dezelfde handelsdag.

    De OMX Stockholm 30 steeg in dezelfde dagen slechts licht, dus het aandeel bewoog duidelijk meer dan de markt.

    De beweging was erg groot voor NP3 Fastigheter, ongeveer drie keer een normale dag, en ging gepaard met zware handel.

    Het handelsvolume lag ongeveer twee keer zo hoog als gebruikelijk, dus er wisselden veel aandelen van eigenaar.

  • −0,85% beurs +3,01% NP3 Fastigheter daalde de week licht, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg. Lees →

    NP3 Fastigheter daalde de week licht, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg.

    Het bedrijf meldde 639 miljoen kronen aan huurinkomsten in het derde kwartaal en handhaafde zijn winstprognose, nieuws van vóór de week.

    Vastgoedpeers bewogen nauwelijks, dus de daling lijkt deels bedrijfsspecifiek.

  • +0,05% beurs +0,41% NP3 Fastigheter steeg zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    NP3 Fastigheter steeg zonder bedrijfsnieuws.

    Over de laatste vijf handelsdagen bleef het aandeel ook vrijwel onveranderd, terwijl de OMX Stockholm 30 sterk steeg, dus NP3 Fastigheter bleef achter op de markt.

    De beweging was gewoon voor dit aandeel en het handelsvolume lag rond het gebruikelijke niveau.

    Eerder deze week meldde het bedrijf 639 miljoen kronen aan huuropbrengsten in het derde kwartaal en handhaafde het zijn winstverwachting, maar dat kwam voor de handelsdag.

  • +0,67% beurs +1,57% NP3 Fastigheter steeg. Lees →

    NP3 Fastigheter steeg.

    Op dezelfde dagen steeg de OMX Stockholm 30 duidelijk, dus het aandeel bleef achter op de markt.

    De beweging was voor NP3 Fastigheter gewoon van omvang.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk terwijl de markt iets daalde, het bewoog dus tegen de markt in.

    De laatste slotkoers ligt ruim onder het jaarhoog van eind mei en boven het jaarlaag van begin oktober.

  • +1,13% beurs +0,41% NP3 Fastigheter steeg duidelijk en bewoog meer dan de markt. Lees →

    NP3 Fastigheter steeg duidelijk en bewoog meer dan de markt.

    Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel licht, terwijl de OMX Stockholm 30 sterk daalde, dus NP3 bewoog minder dan de markt.

    Het handelsvolume lag ver onder het normale niveau, dus de beweging kan deels komen door dunne handel.

    Daarna zijn het kwartaalrapport over het derde kwartaal van 2026 en de vastgoedtransacties van vorige week het meest recente bedrijfsnieuws.

  • −1,32% beurs −3,67% NP3 Fastigheter zakte in de week licht, minder dan de bredere markt. Lees →

    NP3 Fastigheter zakte in de week licht, minder dan de bredere markt.

    De OMX Stockholm 30 daalde sterk, waardoor NP3 zich beter hield dan de markt.

    De cijfers over het derde kwartaal toonden huurinkomsten die met ongeveer elf procent stegen, en de winstverwachting werd gehandhaafd, wat het sentiment steunde.

    Eerder in de week werden ook meerdere vastgoedaankopen aangekondigd, waaronder elf industriële panden.

Alle bedrijven