Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Gubra

Gubra steeg licht, tegen een dalende markt in.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.210 nieuws vandaag geanalyseerd

Gubra steeg licht, tegen een dalende markt in.

De stijging viel samen met het kwartaalbericht over het derde kwartaal van 2026, dat grote mijlpaalbetalingen van partners en een duidelijk hogere CRO-marge liet zien.

Het Gubra-aandeel steeg de afgelopen vijf handelsdagen licht, in lijn met een duidelijk stijgende markt.

De waarschijnlijkste hoofdoorzaak waren de mijlpaalbetalingen van AbbVie en Boehringer Ingelheim, die de winst sterk verhoogden.

De handel lag ver boven het gebruikelijke niveau, maar de beweging zelf was gewoon voor Gubra.

De beweging van vandaag, +1,75%, was 1,0 keer een normale dagbeweging van 1,8%. OMX Copenhagen 25 bewoog die dag −0,64%.

Gubra +1,75%OMX Copenhagen 25 −0,64%Tegen de beurs in

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Gubra.

Beoordelingen

Nu
Kopen 2Houden 1Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 302,40 DKK

Koersdoelen
Laagste 403Gemiddeld 501Hoogste 600

Het gemiddelde is 501,00 DKK, +66% ten opzichte van de laatste koers van 302,40 DKK. De bandbreedte is 403,00 DKK–600,00 DKK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 3 analisten gaven een koersdoel.

Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 7,70 DKK drie maanden geleden naar nu 7,45 DKK. Raming 2026: 7,45 DKK. Raming 2027: 1,74 DKK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 2 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −17% en ging de winst per aandeel van -2,20 DKK naar 102,70 DKK.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. DKK)-047112022: 0,202022: 0,0020222023: 0,212023: -0,0420232024: 0,272024: -0,0420242025: 2,642025: 1,692025Nu2026: 0,6820262027: 0,5320272023: 2,0422024: 10,18102025: 8,458Nu: 4,975

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. DKK

De beurswaarde is 1,9 keer de omzet van 2025, tegen 9,9 in 2023. Winst in 2025: 1,7 mld. DKK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. DKK)047112022: 0,262022: 0,1520222023: 0,632023: 0,1520232024: 0,612024: 0,1620242025: 1,322025: 0,172025Nu2023: 2,0422024: 10,18102025: 8,458Nu: 4,975

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. DKK

Bezittingen min schulden laten 1,1 mld. DKK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 4,3 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 2 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 5,0 mld. DKKOmzet 2025: 2,6 mld. DKK

Wat de kengetallen over Gubra zeggen

De kengetallen verbinden wat Gubra verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel-11,10 DKK
NuWinst per aandeel2022: 0,26222023: -2,90232024: -2,20242025: 102,70252026: 7,45262027: 1,74272023: 125,002024: 624,002025: 517,50

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -2,90 DKK–102,70 DKK. Vergelijkbare bedrijven: Hansa Biopharma -7,86 SEK, Rapport Therapeutics -3,17 USD, Intellia Therapeutics -3,35 USD. Raming 2026: 7,45 DKK (4,79 DKK–10,10 DKK). Raming 2027: 1,74 DKK (-17,82 DKK–21,30 DKK).

Omzet271 mln. DKK
NuOmzet2022: 199.381.000,00222023: 205.005.000,00232024: 265.741.000,00242025: 2.636.811.000,00252026: 683.000.000,00262027: 526.546.000,00272023: 125,002024: 624,002025: 517,50

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 199 mln. DKK–2,6 mld. DKK. Vergelijkbare bedrijven: Hansa Biopharma 189 mln. SEK, Rapport Therapeutics 20,0 mln. USD, Intellia Therapeutics 59,5 mln. USD. Raming 2026: 683 mln. DKK (626 mln. DKK–740 mln. DKK). Raming 2027: 527 mln. DKK (263 mln. DKK–1,0 mld. DKK).

Operationele marge81,5%
2025Operationele marge2022: -0,65222023: -23,25232024: -18,82242025: 81,54252023: 125,002024: 624,002025: 517,50

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −23,3%–81,5%. Vergelijkbare bedrijven: Hansa Biopharma −233,0%, Rapport Therapeutics −838,1%, Intellia Therapeutics −711,7%.

Rendement op eigen vermogen−16,1%
NuRendement op eigen vermogen2022: 3,98222023: -9,28232024: -8,10242025: 147,53252023: 125,002024: 624,002025: 517,50

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −9,3%–147,5%. Vergelijkbare bedrijven: Rapport Therapeutics −33,3%, Intellia Therapeutics −55,4%.

K/W5,0
2025K/W2223242025: 5,04252026: 40,62262027: 173,7927

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 5,0–5,0. Raming 2026: 40,6. Raming 2027: 173,8.

Beurswaarde / omzet (K/O)18,32
NuBeurswaarde / omzet (K/O)222023: 9,93232024: 38,29242025: 3,21252026: 7,27262027: 9,4327

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 3,21–38,29. Vergelijkbare bedrijven: Hansa Biopharma 20,77, Rapport Therapeutics 72,44, Intellia Therapeutics 26,77. Raming 2026: 7,27. Raming 2027: 9,43.

Dividend per aandeel0,00 DKK
NuDividend per aandeel2025: 61,2025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2025–2025: 61,20 DKK–61,20 DKK.

Dividendrendement0,0%
NuDividendrendement2023: 0,00232024: 0,00242025: 11,8325

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2023–2025: 0,0%–11,8%. Vergelijkbare bedrijven: Hansa Biopharma 0,0%, Rapport Therapeutics 0,0%, Intellia Therapeutics 0,0%.

Nettoschuld / EBITDA-0,45
2025Nettoschuld / EBITDA2022: -0,172223242025: -0,4525

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: -0,45–-0,17.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)4,75
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)222023: 4,25232024: 22,58242025: 7,3825

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 4,25–22,58. Vergelijkbare bedrijven: Rapport Therapeutics 3,00, Intellia Therapeutics 1,97.

EV / EBIT3,5
2025EV / EBIT2223242025: 3,4625

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 3,5–3,5.

Vrije kasstroom per aandeel103,67 DKK
2025Vrije kasstroom per aandeel2022: 0,62222023: -3,72232024: -1,66242025: 103,67252023: 125,002024: 624,002025: 517,50

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -3,72 DKK–103,67 DKK. Vergelijkbare bedrijven: Hansa Biopharma -5,51 SEK, Rapport Therapeutics -2,04 USD, Intellia Therapeutics -2,48 USD.

Solvabiliteit86,8%
2025Solvabiliteit2022: 41,16222023: 76,71232024: 73,56242025: 86,8225

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 41,2%–86,8%.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Gubra veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Gubra veranderden.

    Toevoegen aan agenda

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag1,9%

Gewone dag1,8%

Op de laatste 12 rapportdagen bewoog Gubra meestal ongeveer 1,9%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,8%.

+1,75% Waarom? −3,54% +0,98% +1,93%

10.000 DKK in Gubra gekocht op 4 april 2023 is vandaag 31.100 DKK waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de OMX Copenhagen met dividenden zou 10.100 DKK zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 DKK in Gubra vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 DKK in Gubra vandaag waard zijn?

31.100 DKK

met herbelegde dividenden, gekocht op 4 april 2023. Hetzelfde bedrag in de OMX Copenhagen met dividenden zou 10.100 DKK zijn geworden.

Op het laagste punt was het 8.000 DKK waard (8 juni 2023).

De vijf grootste dagen van de reis

· +43,5% · de hele markt steeg 0,8% op dezelfde dag

· +23,1% · de hele markt steeg 0,9% op dezelfde dag

· +18,5% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag

· −16,3% · de hele markt daalde 0,9% op dezelfde dag

· +15,2% · de hele markt daalde 0,1% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +1,54% beurs +1,75% Gubra steeg in de week licht en bewoog mee met de bredere markt, die duidelijk steeg. Lees →

    Gubra steeg in de week licht en bewoog mee met de bredere markt, die duidelijk steeg.

    De belangrijkste drijfveer van de week was het kwartaalbericht over het derde kwartaal van 2026, gepubliceerd op 6 november, dat een grote eenmalige winst toonde uit mijlpaalbetalingen van partners toen de fase 2-studies voor twee partnerprogramma's tegen obesitas begonnen.

    Sterke groei in de CRO-activiteiten en een veel betere winstmarge hielpen ook, al verkleinde het bedrijf de jaarprognose voor CRO-omzetgroei en marge.

    De beweging was gewoon voor het aandeel en het handelsvolume lag ruim boven normaal.

  • +0,81% beurs −0,23% Gubra steeg licht, terwijl de markt daalde. Lees →

    Gubra steeg licht, terwijl de markt daalde.

    Bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging niet.

    Het aandeel daalde licht in de laatste vijf handelsdagen, terwijl de OMX Copenhagen 25 duidelijk steeg.

    De handel was duidelijk groter dan gebruikelijk, maar de beweging was voor Gubra gewoon.

  • +0,94% beurs +0,22% Gubra steeg licht zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart. Lees →

    Gubra steeg licht zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel licht, in lijn met de markt, die sterk steeg.

    De beweging was gewoon voor Gubra.

    Gubra bewoog in de laatste handelsdag meer dan de markt, omdat de OMX Copenhagen 25 slechts licht steeg.

    De laatste slotkoers ligt ruim onder het jaarhoogste, begin januari bereikt, en boven het jaarlaagste, begin oktober bereikt.

  • +3,04% beurs +4,94% Gubra steeg de afgelopen week licht en bewoog minder dan de bredere markt in Kopenhagen, die sterk steeg. Lees →

    Gubra steeg de afgelopen week licht en bewoog minder dan de bredere markt in Kopenhagen, die sterk steeg.

    In de laatste handelsdag daalde het aandeel licht, terwijl de markt vrijwel vlak was.

    Het handelsvolume was ongeveer twee keer een normale handelsdag, maar de bewegingen waren van gebruikelijke omvang.

  • −7,82% beurs +0,30% Gubra daalde zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Gubra daalde zonder bedrijfsnieuws.

    Er is geen bedrijfsnieuws van die handelsdag dat de daling verklaart.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg Gubra licht terwijl de OMX Copenhagen 25 sterk steeg, dus bleef het achter.

    De beweging was ongeveer vier keer een normale dag voor Gubra, en de handel lag ruim boven het gebruikelijke niveau.

  • +1,68% beurs +0,57% Gubra steeg. Lees →

    Gubra steeg.

    De beweging was gewoon en binnen de gebruikelijke dagelijkse schommeling van het aandeel.

    Dezelfde dag presenteerde het bedrijf zijn strategie voor 2030 op een investeerdersevenement, met het doel van 8-10 klinische kandidaten, wat de stijging waarschijnlijk verklaart.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde Gubra duidelijk terwijl de markt sterk steeg, het aandeel bewoog dus tegen de markt in gedurende de week.

    Het volgende kwartaalrapport verschijnt vrijdag 6 november 2026.

  • −1,11% beurs +1,34% Gubra daalde zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Gubra daalde zonder bedrijfsnieuws.

    Bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging niet.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde Gubra duidelijk terwijl de OMX Copenhagen 25 sterk steeg, dus het bleef achter de markt.

    De mediaan van de gezondheidszorgsector steeg in diezelfde dagen matig, dus de sector dreef de daling niet.

    De beweging was voor Gubra van gewone omvang.

  • −2,10% beurs +0,86% Gubra daalde licht in de afgelopen vijf handelsdagen, terwijl de markt iets steeg. Lees →

    Gubra daalde licht in de afgelopen vijf handelsdagen, terwijl de markt iets steeg.

    Partner AbbVie meldde dat het hoofddoel in een huidziekteonderzoek is behaald en wil het middel combineren met een Gubra-kandidaat tegen gewichtsverlies, wat positief nieuws is.

    Gubra kondigde ook zijn eerste Investor R&D-evenement aan op 27 oktober 2026, waarin de strategie tot 2030 wordt toegelicht.

    Op de laatste handelsdag daalde het aandeel duidelijk, meer dan de bredere Kopenhagense markt, die ook duidelijk daalde.

  • +1,22% beurs −0,85% Gubra steeg licht zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Gubra steeg licht zonder bedrijfsnieuws.

    Het aandeel bewoog tegen de markt in, die die dag duidelijk daalde.

    De beweging was gewoon voor Gubra, en de handel lag rond het gebruikelijke niveau.

    In de laatste vijf handelsdagen steeg Gubra licht, terwijl de OMX Copenhagen 25 ook licht steeg, dus Gubra bewoog iets meer dan de markt.

    Omdat er in deze periode geen bedrijfsnieuws is, weerspiegelt de beweging waarschijnlijk de algemene handel in gezondheidszorgaandelen.

  • +1,86% beurs +0,79% Gubra steeg licht, zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Gubra steeg licht, zonder bedrijfsnieuws.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg Gubra duidelijk, en ook de OMX Copenhagen 25 steeg duidelijk, dus Gubra bewoog mee met de bredere markt in plaats van op eigen nieuws.

    Gubra is een Deens bedrijf dat geneesmiddelen ontwikkelt, dus het aandeel volgt vaak het sentiment rond de gezondheidszorgsector en de markt als geheel, en een verschuiving in die geldstromen is de meest waarschijnlijke oorzaak van zo'n kleine beweging.

    Beleggers letten vaak op studie- en samenwerkingsnieuws van Gubra, omdat dat soort gebeurtenissen het aandeel in de toekomst kan bewegen.

  • +4,31% beurs +2,21% Gubra steeg duidelijk in de laatste vijf handelsdagen en bewoog meer dan de bredere markt in Kopenhagen, die in dezelfde dagen ook duidelijk steeg. Lees →

    Gubra steeg duidelijk in de laatste vijf handelsdagen en bewoog meer dan de bredere markt in Kopenhagen, die in dezelfde dagen ook duidelijk steeg.

    Er is in deze periode geen bedrijfsnieuws over Gubra, dus de beweging weerspiegelt waarschijnlijk de algemene marktstemming: de markt in Kopenhagen en de gezondheidszorgsector waren sterk, en beleggers duwen kleine biotechbedrijven als Gubra vaak omhoog wanneer de risicobereidheid toeneemt.

    De sterkere beweging ten opzichte van de index wijst op sectorspecifieke aankopen en niet alleen op een algemene marktstijging.

    Let op het volgende verslag van het bedrijf of eventuele updates over klinische studies of samenwerkingen, want dat zijn de gebeurtenissen die het aandeel waarschijnlijk het meest zullen bewegen.

  • −0,28% beurs +1,00% Gubra bleef zonder bedrijfsnieuws vrijwel onveranderd, terwijl de bredere Kopenhaagse markt duidelijk steeg. Lees →

    Gubra bleef zonder bedrijfsnieuws vrijwel onveranderd, terwijl de bredere Kopenhaagse markt duidelijk steeg.

    Over de afgelopen vijf handelsdagen steeg Gubra duidelijk en deed het beter dan de OMX Copenhagen 25, die ook sterk steeg.

    Omdat er geen bedrijfsnieuws is gemeld, zijn waarschijnlijke oorzaken een sectorbrede stemming in de gezondheidszorg en beleggers die zich richten op de bredere marktstijging.

    De koers van Gubra reageert doorgaans op de stemming in de biotech- en obesitasgeneesmiddelensector en op nieuws van concurrenten.

  • +1,25% beurs −0,43% Gubra steeg licht zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Gubra steeg licht zonder bedrijfsnieuws.

    Gubra steeg licht in de laatste handelsdag, terwijl de markt iets terugviel.

    Over Gubra is in deze periode geen bedrijfsnieuws verschenen, dus de kleine stijging weerspiegelt waarschijnlijk gewone handel en de stemming in de gezondheidszorgsector in plaats van een specifieke gebeurtenis.

    In de laatste vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk en bewoog het mee met de OMX Copenhagen 25, die licht steeg.

Alle bedrijven