Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Energy Fuels

Energy Fuels bleef vrijwel gelijk, zonder duidelijke bedrijfsspecifieke beweging.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

15.968 nieuws vandaag geanalyseerd

Energy Fuels bleef vrijwel gelijk, zonder duidelijke bedrijfsspecifieke beweging.

Op diezelfde dag steeg de S&P 500 licht, dus het aandeel bewoog minder dan de markt.

De beweging was een gewone dag voor Energy Fuels.

In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, meer dan de S&P 500 en in lijn met de energiesector.

Waarschijnlijke oorzaken zijn het kwartaalcijfer dat onder de verwachtingen bleef, eerder deze week gepubliceerd, en het grotere verlies, deels door boekhoudkundige lasten.

De beweging van vandaag, +1,06%, was 0,4 keer een normale dagbeweging van 2,4%. S&P 500 bewoog die dag +0,31%.

Energy Fuels +1,06%S&P 500 +0,31%Iets sterker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Energy Fuels.

Energy Fuels verdiende in 0 van 7 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 82% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 5 van 7 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 55% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 7Houden 0Verkopen 0
3 maanden geleden
Kopen 8Houden 0Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel. Bij Amerikaanse aandelen stond de koers sinds 2013 een jaar later ongeveer even vaak hoger wanneer de meeste analisten kopen zeiden als wanneer weinigen dat deden.

Koersdoelen

Laatste koers 6,66 USD

Koersdoelen
Laagste 14,00Gemiddeld 23,69Hoogste 32,50

Het gemiddelde is 23,69 USD, +256% ten opzichte van de laatste koers van 6,66 USD. De bandbreedte is 14,00 USD–32,50 USD. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 4 analisten gaven een koersdoel. Bij Amerikaanse aandelen stond de koers een jaar nadat eerdere koersdoelen zo ver boven de koers werden gezet, in ongeveer 2 op de 10 gevallen op of boven het koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-0,23-0,17-0,10-0,040,032025-05-07: -0,13; Verwachte winst per aandeel: -0,077/5’25+0,2%2025-08-06: -0,10; Verwachte winst per aandeel: -0,046/8’25−0,8%2025-11-03: -0,07; Verwachte winst per aandeel: -0,053/11’25−4,4%2026-02-26: -0,09; Verwachte winst per aandeel: -0,0726/2’26−6,7%2026-05-06: -0,04; Verwachte winst per aandeel: -0,016/5’26−0,7%2026-08-05: -0,13; Verwachte winst per aandeel: -0,045/8’26+3,7%2026-11-04: -0,20; Verwachte winst per aandeel: -0,064/11’26−8,2%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel -0,03.→25/02

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingUSD

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel -0,03 USD (25 februari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van -0,31 USD drie maanden geleden naar nu -0,28 USD. Raming 2026: -0,28 USD. Raming 2027: 0,48 USD.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Amerikaanse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 65% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +183% en ging de winst per aandeel van -0,28 USD naar -0,38 USD.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. USD)-0,11,22,53,92022: 0,012022: -0,0620222023: 0,042023: 0,1020232024: 0,082024: -0,0520242025: 0,072025: -0,092025Nu2022: 0,981,02023: 1,171,22024: 1,021,02025: 3,493,5Nu: 1,761,8

OmzetWinstBeurswaardemld. USD

De beurswaarde is 26,8 keer de omzet van 2025, tegen 78,2 in 2022. Winst in 2025: -85,6 mln. USD.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. USD)0,01,32,63,82022: 0,272022: 0,0320222023: 0,402023: 0,0220232024: 0,612024: 0,0820242025: 1,412025: 0,732025Nu2022: 0,981,02023: 1,171,22024: 1,021,02025: 3,493,5Nu: 1,761,8

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. USD

Bezittingen min schulden laten 683 mln. USD over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 2,6 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 1,8 mld. USDOmzet 2025: 65,9 mln. USD

Wat de kengetallen over Energy Fuels zeggen

De kengetallen verbinden wat Energy Fuels verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel-0,48 USD
NuWinst per aandeel2022: -0,38222023: 0,62232024: -0,28242025: -0,38252026: -0,28262027: 0,48272022: 6,212023: 7,192024: 5,132025: 14,54

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -0,38 USD–0,62 USD. Vergelijkbare bedrijven: TGS 3,49 NOK, Helmerich & Payne -1,39 USD, BW Offshore -1,67 NOK. Raming 2026: -0,28 USD (-0,34 USD–-0,20 USD). Raming 2027: 0,48 USD (0,32 USD–0,65 USD).

Omzet117 mln. USD
NuOmzet2022: 12.515.000,00222023: 37.928.000,00232024: 78.114.000,00242025: 65.922.000,00252022: 6,212023: 7,192024: 5,132025: 14,54

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 12,5 mln. USD–78,1 mln. USD. Vergelijkbare bedrijven: TGS 1,4 mld. USD, Helmerich & Payne 4,0 mld. USD, BW Offshore 522 mln. USD.

Operationele marge−62,1%
NuOperationele marge2022: -359,07222023: -85,34232024: -47,59242025: -153,45252022: 6,212023: 7,192024: 5,132025: 14,54

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −359,1%–−47,6%. Vergelijkbare bedrijven: TGS 12,8%, Helmerich & Payne 3,0%, BW Offshore 28,4%.

Rendement op eigen vermogen−14,1%
NuRendement op eigen vermogen2022: -24,89222023: 26,61232024: -9,05242025: -12,62252022: 6,212023: 7,192024: 5,132025: 14,54

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −24,9%–26,6%. Vergelijkbare bedrijven: TGS 3,7%, Helmerich & Payne −4,6%, BW Offshore −2,5%.

Beurswaarde / omzet (K/O)15,05
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 78,24222023: 30,84232024: 13,05242025: 53,0225

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 13,05–78,24. Vergelijkbare bedrijven: Helmerich & Payne 0,88.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)1,83
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 4,07222023: 3,12232024: 1,93242025: 5,1525

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 1,93–5,15. Vergelijkbare bedrijven: Helmerich & Payne 1,37.

Vrije kasstroom per aandeel-0,42 USD
NuVrije kasstroom per aandeel2022: -0,33222023: -0,37232024: -0,38242025: -0,59252022: 6,212023: 7,192024: 5,132025: 14,54

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -0,59 USD–-0,33 USD. Vergelijkbare bedrijven: TGS 0,84 USD, Helmerich & Payne 3,15 USD, BW Offshore 0,42 USD.

Solvabiliteit48,1%
2025Solvabiliteit2022: 87,76222023: 93,36232024: 86,25242025: 48,0525

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 48,1%–93,4%.

Wat volgde op vergelijkbare dalingen?

Inclusief herbelegde dividenden daalde Energy Fuels 13,6% in de laatste vijf handelsdagen. Sinds 7 november 2016 stond de waarde na minstens zulke grote dalingen 21 handelsdagen later in 19 van 37 niet-overlappende perioden hoger. De mediaan was +2,0%, tegenover +0,6% in een gewone periode van 21 dagen, die 51 van de 100 keer hoger eindigde.

Zo’n daling zei dus weinig over de volgende maand.

+2,0% · 19/37

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Energy Fuels veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Energy Fuels veranderden.

    Toevoegen aan agenda

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag3,7%

Gewone dag2,4%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Energy Fuels meestal ongeveer 3,7%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 2,4%.

−8,22% Waarom? +3,70% −0,72% −6,65%

10.000 USD in Energy Fuels gekocht op 7 november 2016 is vandaag 49.700 USD waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 40.400 USD zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 USD in Energy Fuels vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 USD in Energy Fuels vandaag waard zijn?

49.700 USD

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016. Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 40.400 USD zijn geworden.

Op het laagste punt was het 6.310 USD waard (12 maart 2020).

De vijf grootste dagen van de reis

· −36,5% · de hele markt steeg 0,5% op dezelfde dag

· +21,8% · de hele markt steeg 2,3% op dezelfde dag

· +21,3% · de hele markt steeg 0,6% op dezelfde dag

· +20,5% · de hele markt steeg 0,3% op dezelfde dag

· +20,0% · de hele markt daalde 0,7% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • −8,22% beurs −4,41% Energy Fuels daalde. Lees →

    Energy Fuels daalde.

    Energy Fuels daalde sterk op de dag van het kwartaalrapport, dat een groter verlies liet zien.

    De S&P 500 daalde zeer sterk en de energiesector-ETF daalde sterk, dus het aandeel bewoog meer dan beide.

    De afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, en de laatste slotkoers ligt dicht bij het jaarlaagste.

    Het handelsvolume lag duidelijk boven het gebruikelijke niveau.

  • −2,03% beurs +0,30% Energy Fuels daalde licht, een dag binnen de gebruikelijke schommelingen. Lees →

    Energy Fuels daalde licht, een dag binnen de gebruikelijke schommelingen.

    Het aandeel daalde terwijl de S&P 500 licht steeg.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, meer dan de markt en de sector.

    Het aandeel bereikte die dag een 52-weeks dieptepunt, ondanks een Amerikaanse leningovereenkomst.

  • −4,15% beurs −0,48% Energy Fuels daalde duidelijk, zonder bedrijfsspecifieke oorzaak. Lees →

    Energy Fuels daalde duidelijk, zonder bedrijfsspecifieke oorzaak.

    De S&P 500 zakte licht en de energiesector daalde zeer sterk, dus Energy Fuels bewoog mee met de sector.

    In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk, terwijl markt en sector daalden.

    Hierna volgt de kwartaalrapportage op woensdag 4 november 2026.

  • −6,32% beurs −1,77% Energy Fuels daalde. Lees →

    Energy Fuels daalde.

    Het aandeel bewoog tegen de sector in, die sterk steeg.

    Geen bedrijfsnieuws van die sessie verklaart de daling duidelijk.

    In de laatste vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel onveranderd, beter dan een dalende markt.

    Het ligt dicht bij de laagste slotkoers van het afgelopen jaar, ver onder de piek van januari.

  • +2,53% beurs −0,56% Energy Fuels bleef de week vrijwel ongewijzigd en bewoog minder dan de bredere markt, die licht daalde. Lees →

    Energy Fuels bleef de week vrijwel ongewijzigd en bewoog minder dan de bredere markt, die licht daalde.

    Het handelsvolume lag rond het gebruikelijke niveau, en het aandeel bleef dicht bij de laagste slotkoers van het afgelopen jaar.

    Het nieuws van het bedrijf was gemengd.

    Op dinsdag kreeg het voorwaardelijke goedkeuring voor leningen van 180 miljoen Australische dollar voor zijn Donald-project voor zeldzame aardmetalen, wat de financieringsplannen ondersteunt.

  • −1,91% beurs −0,38% Energy Fuels daalde donderdag licht, meer dan de markt. Lees →

    Energy Fuels daalde donderdag licht, meer dan de markt.

    De S&P 500 daalde ook licht, terwijl de energie-sector-ETF licht steeg, dus het aandeel bewoog tegen de sector in.

    De beweging was een gewone dag voor Energy Fuels, binnen de gebruikelijke dagelijkse schommeling, bij ongeveer het gebruikelijke handelsvolume.

    In de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel licht en bewoog het meer dan zowel de markt als de sector.

  • +0,53% beurs +0,71% Energy Fuels steeg. Lees →

    Energy Fuels steeg.

    Bedrijfsnieuws van de laatste handelsdag: de exit van GM overschaduwt de magneetdeal van 1,9 miljard dollar van Energy Fuels, wat het sentiment waarschijnlijk drukt.

    In vijf handelsdagen zakte het aandeel licht, de S&P 500 bleef nagenoeg vlak en de energiesector-ETF steeg duidelijk.

    De beweging was normaal voor dit aandeel en de handel lag rond het gebruikelijke niveau.

    De laatste slotkoers ligt dicht bij het jaarlaagste, ver onder de piek van eind januari.

  • −2,21% beurs −0,52% Energy Fuels daalde licht, zonder duidelijk bedrijfsnieuws als verklaring. Lees →

    Energy Fuels daalde licht, zonder duidelijk bedrijfsnieuws als verklaring.

    De S&P 500 daalde diezelfde dag duidelijk, dus Energy Fuels hield zich beter dan de markt, terwijl het sectorfonds voor energie sterk steeg, waardoor het aandeel tegen zijn sector in bewoog.

    De beweging was voor Energy Fuels een gewone dag, met een gebruikelijk handelsvolume.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, meer dan de markt, die maar licht daalde.

  • −11,22% beurs −0,43% Energy Fuels daalde duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen, meer dan de bredere markt. Lees →

    Energy Fuels daalde duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen, meer dan de bredere markt.

    Het aandeel bereikte een 52-weeks dieptepunt, waarschijnlijk door brede marktzwakte en toenemende verkoopdruk.

    De sector steeg licht, dus het aandeel bewoog tegen zijn branche in.

    Beleggers letten waarschijnlijk op het volgende kwartaalrapport, dat op maandag 2 november 2026 verschijnt.

  • −6,22% beurs −1,18% Energy Fuels daalde duidelijk, meer dan de markt en de sector. Lees →

    Energy Fuels daalde duidelijk, meer dan de markt en de sector.

    De S&P 500 daalde die dag sterk, en de sector-ETF voor energie verloor ook duidelijk.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, terwijl de S&P 500 licht daalde en de energie-ETF licht steeg.

  • −1,17% beurs −1,11% Energy Fuels zakte licht, in lijn met een duidelijk zwakkere S&P 500, terwijl het energiesectorfonds sterk steeg. Lees →

    Energy Fuels zakte licht, in lijn met een duidelijk zwakkere S&P 500, terwijl het energiesectorfonds sterk steeg.

    De meest waarschijnlijke oorzaak is het nieuws dat het bedrijf tot 500 miljoen dollar wil ophalen door nieuwe aandelen uit te geven, wat bestaande aandeelhouders verwatert en de koers vaak drukt; een aandelenemissie betekent dat het bedrijf nieuwe aandelen verkoopt om kapitaal aan te trekken.

    Beleggers hebben misschien ook gereageerd op protesten van inheemse volken tegen de mijnbouw, maar dat verband met de koers is minder duidelijk.

    Let daarna op de kwartaalcijfers van maandag 2 november 2026.

  • +2,76% beurs +0,28% Energy Fuels steeg duidelijk in de handelsdag, zonder duidelijk bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart. Lees →

    Energy Fuels steeg duidelijk in de handelsdag, zonder duidelijk bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart.

    Op dezelfde dag steeg de S&P 500 licht en daalde de energiesector duidelijk, dus het aandeel bewoog tegen de sector in.

    Zulke bewegingen bij uranium- en zeldzameaardenbedrijven volgen vaak stemmingswisselingen en de vraag naar speculatieve, zeer volatiele aandelen, die sterk kunnen schommelen op kleine geldstromen.

    Beleggers reageren misschien ook op de recente aandelenverkopen en meldingen van het bedrijf.

    De volgende kwartaalrapportage komt op 2 november 2026.

  • −10,03% beurs −1,08% Energy Fuels daalde in de handelsdag fors, waarschijnlijk door een uitverkoop in uranium- en kernenergieaandelen toen de rente op langlopende staatsobligaties steeg na een hoger dan verwachte inflatiecijfer. Lees →

    Energy Fuels daalde in de handelsdag fors, waarschijnlijk door een uitverkoop in uranium- en kernenergieaandelen toen de rente op langlopende staatsobligaties steeg na een hoger dan verwachte inflatiecijfer.

    De daling was dieper dan die van de markt en liep tegen een stijgende energiesector in.

    Beleggers reageerden ook op een nieuw plan voor aandelenverkoop van 500 miljoen dollar, dat bestaande aandeelhouders kan verwateren, en op een onderzoek naar effectenfraude dat een advocatenkantoor aankondigde.

    De volgende stap is het kwartaalrapport van 2 november.

  • −4,04% beurs −0,01% Energy Fuels daalde duidelijk na zijn 8-K-melding. Lees →

    Energy Fuels daalde duidelijk na zijn 8-K-melding.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde Energy Fuels sterk, terwijl de S&P 500 vrijwel onveranderd bleef en de ETF van de energiesector sterk steeg, waardoor het aandeel tegen zowel de markt als zijn eigen sector in bewoog.

    De meest waarschijnlijke oorzaak van de laatste handelsdag was de indiening door het bedrijf van een Form 8-K, een formele kennisgeving aan toezichthouders van een belangrijke overeenkomst en andere gebeurtenissen, waardoor beleggers onzeker bleven over wat de overeenkomst betekent voor een bedrijf dat al zwaar investeert in groeiprojecten.

    Eerder in de periode werden uranium- en geavanceerde reactor-aandelen samen verkocht en bereikte het aandeel een nieuw 52-weeks dieptepunt, en commentaar betwijfelde of de uraniumwinsten de uitbreiding in zeldzame aardmetalen kunnen dragen, wat de druk op het aandeel waarschijnlijk vasthield.

    Let op het volgende kwartaalbericht begin november voor duidelijkheid over de overeenkomst en over hoe de groei-uitgaven worden gefinancierd.

  • −3,01% beurs −0,06% Energy Fuels daalde duidelijk doordat uranium- en reactorwaarden samen werden verkocht. Lees →

    Energy Fuels daalde duidelijk doordat uranium- en reactorwaarden samen werden verkocht.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde Energy Fuels sterk, tegen een licht hogere S&P 500 en een sterk stijgende energie-sector-ETF in.

    De daling werd waarschijnlijk veroorzaakt door een brede uitverkoop van uranium- en geavanceerde reactorwaarden, waarbij ook Oklo en Centrus Energy daalden, en door zorgen dat de groeiprojecten van het bedrijf zware investeringen vergen voordat de omzet komt.

    Een doorbraak in de productie van zeldzame aardmetalen gaf eerder in de periode een korte opleving voor de opening, maar dat was niet genoeg om het aandeel omhoog te houden.

    Let op het volgende kwartaalbericht begin november voor meer over uitgaven en liquiditeit.

  • +0,20% beurs +0,60% Energy Fuels daalde duidelijk over de laatste vijf handelsdagen en bewoog tegen een stijgende markt en een sterk stijgende energiesector in, terwijl de laatste sessie vrijwel onveranderd was. Lees →

    Energy Fuels daalde duidelijk over de laatste vijf handelsdagen en bewoog tegen een stijgende markt en een sterk stijgende energiesector in, terwijl de laatste sessie vrijwel onveranderd was.

    De daling werd vooral gedreven door een brede uitverkoop van uranium- en geavanceerde reactor-aandelen, waarbij Energy Fuels de groep naar beneden leidde samen met sectorgenoten in de nucleaire brandstofketen.

    Een groter dan verwacht kwartaalverlies verhoogde de druk eerder in de week, en het aandeel bereikte een nieuw 52-weeks dieptepunt.

    Positief was dat het bedrijf vooruitgang meldde bij de productie van zeldzame aardmetalen en de overname van Australian Strategic Materials afrondde, waarmee het verder gaat dan uranium.

    Wat nu volgt is het kwartaalbericht begin november.

Alle bedrijven