Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel SSAB

SSAB daalde duidelijk, in lijn met de markt.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

15.968 nieuws vandaag geanalyseerd

SSAB daalde duidelijk, in lijn met de markt.

SSAB daalde die dag duidelijk, terwijl ook de OMX Stockholm 30 duidelijk daalde, dus de beweging lijkt marktgedreven.

In de afgelopen vijf handelsdagen daalde SSAB licht terwijl de markt ongeveer vlak was, dus het presteerde iets zwakker.

De daling weerspiegelt waarschijnlijk de brede verkoop in de markt, met staalprijzen en kosten in de belangstelling na de resultaten van vorige week.

De beweging van vandaag, −1,48%, was 1,0 keer een normale dagbeweging van 1,5%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −1,01%.

SSAB −1,48%OMX Stockholm 30 −1,01%In de pas met de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor SSAB.

SSAB verdiende in 4 van 7 rapporten meer dan verwacht.

Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 5 van de 12 rapporten in deze periode, de laatste op 28 januari 2026.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 5 van 7 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 0Houden 3Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 91,74 SEK

Koersdoelen
Laagste 92,00Gemiddeld 97,00Hoogste 102

Het gemiddelde is 97,00 SEK, +6% ten opzichte van de laatste koers van 91,74 SEK. De bandbreedte is 92,00 SEK–102,00 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 3 analisten gaven een koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie0,71,21,72,22,72024-01-31: 1,86; Verwachte winst per aandeel: 1,7331/1’24+5,0%2024-07-24: 2,43; Verwachte winst per aandeel: 2,1324/7’24−3,2%2025-04-29: 1,13; Verwachte winst per aandeel: 0,9029/4’25+3,4%2025-07-23: 1,86; Verwachte winst per aandeel: 1,8023/7’25−9,1%2026-04-28: 1,61; Verwachte winst per aandeel: 1,7028/4’26−2,8%2026-07-22: 2,09; Verwachte winst per aandeel: 2,3022/7’26−1,3%2026-10-28: 1,56; Verwachte winst per aandeel: 1,7228/10’26−4,8%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 2,30.→28/01

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 2,30 SEK (28 januari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 7,54 SEK drie maanden geleden naar nu 7,45 SEK. Raming 2026: 7,45 SEK. Raming 2027: 10,50 SEK. Eén analist heeft de raming voor het kwartaal gemaakt. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 27 augustus: Aankoop circa 28 duizend SEK. 23 juli: Aankoop circa 969 duizend SEK. 22 juli: Aankoop circa 106 duizend SEK. 22 juli: Aankoop circa 6 duizend EUR. 10 juni: Aankoop circa 21 duizend GBP.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +59% en de winst per aandeel met −25%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)-1139891392022: 124,982022: -10,8920222023: 116,472023: 13,0320232024: 100,482024: 6,5220242025: 93,772025: 4,902025Nu2026: 105,2020262027: 118,1220272022: 55,82562023: 77,97782024: 43,76442025: 69,4269Nu: 91,5392

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 1,0 keer de omzet van 2025, tegen 0,4 in 2022. Winst in 2025: 4,9 mld. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)041811222022: 109,712022: 42,5220222023: 107,842023: 39,8920232024: 110,732024: 39,7120242025: 106,132025: 38,312025Nu2022: 55,82562023: 77,97782024: 43,76442025: 69,4269Nu: 91,5392

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 67,8 mld. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 1,3 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 91,5 mld. SEKOmzet 2025: 93,8 mld. SEK

Wat de kengetallen over SSAB zeggen

De kengetallen verbinden wat SSAB verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel5,70 SEK
NuWinst per aandeel2022: -10,57222023: 12,67232024: 6,54242025: 4,92252026: 7,45262027: 10,50272022: 54,202023: 77,082024: 43,912025: 69,66

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -10,57 SEK–12,67 SEK. Vergelijkbare bedrijven: SCA 3,07 SEK, Alcoa 5,75 USD, Yara 53,68 NOK. Raming 2026: 7,45 SEK (7,36 SEK–7,54 SEK). Raming 2027: 10,50 SEK (9,53 SEK–11,48 SEK).

Omzet100,6 mld. SEK
NuOmzet2022: 124.979.000.000,00222023: 116.471.000.000,00232024: 100.483.000.000,00242025: 93.774.000.000,00252026: 105.200.299.460,00262027: 118.124.244.580,00272022: 54,202023: 77,082024: 43,912025: 69,66

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 93,8 mld. SEK–125,0 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: SCA 23,3 mld. SEK, Alcoa 14,3 mld. USD, Yara 16,9 mld. USD. Raming 2026: 105,2 mld. SEK (104,0 mld. SEK–106,1 mld. SEK). Raming 2027: 118,1 mld. SEK (112,0 mld. SEK–129,4 mld. SEK).

Operationele marge7,7%
NuOperationele marge2022: -4,31222023: 14,17232024: 7,82242025: 6,32252022: 54,202023: 77,082024: 43,912025: 69,66

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −4,3%–14,2%. Vergelijkbare bedrijven: SCA 14,0%, Alcoa 11,4%, Yara 11,3%.

Rendement op eigen vermogen8,0%
NuRendement op eigen vermogen2022: -16,22222023: 19,20232024: 9,19242025: 7,23252022: 54,202023: 77,082024: 43,912025: 69,66

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −16,2%–19,2%. Vergelijkbare bedrijven: SCA 2,1%, Alcoa 20,6%, Yara 15,9%.

K/W16,1
NuK/W222023: 6,08232024: 6,71242025: 14,16252026: 12,31262027: 8,7327

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 6,1–14,2. Vergelijkbare bedrijven: SCA 40,0, Alcoa 6,9, Yara 7,5. Raming 2026: 12,3. Raming 2027: 8,7.

Beurswaarde / omzet (K/O)0,91
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 0,45222023: 0,67232024: 0,44242025: 0,74252026: 0,87262027: 0,7727

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 0,44–0,74. Vergelijkbare bedrijven: SCA 3,69, Alcoa 0,73. Raming 2026: 0,87. Raming 2027: 0,77.

Dividend per aandeel2,00 SEK
NuDividend per aandeel2017: 0,00172018: 1,00182019: 1,50192020: 0,00202021: 0,00212022: 5,25222023: 8,70232024: 5,00242025: 2,6025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 0,00 SEK–8,70 SEK.

Dividendrendement2,2%
NuDividendrendement2022: 9,69222023: 11,29232024: 11,39242025: 3,7325

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 3,7%–11,4%. Vergelijkbare bedrijven: SCA 2,4%, Alcoa 1,0%, Yara 5,5%.

Nettoschuld / EBITDA-0,81
NuNettoschuld / EBITDA2022: -0,44222023: -0,86232024: -1,33242025: -1,0525

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: -1,33–-0,44. Vergelijkbare bedrijven: SCA 4,79, Alcoa 0,14, Yara 1,02.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)1,24
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 0,83222023: 1,15232024: 0,62242025: 1,0225

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 0,62–1,15. Vergelijkbare bedrijven: SCA 0,85, Alcoa 1,27.

EV / EBIT8,5
2025EV / EBIT222023: 3,41232024: 2,88242025: 8,5025

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 2,9–8,5.

Vrije kasstroom per aandeel-0,48 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 12,83222023: 14,74232024: 3,69242025: -3,46252022: 54,202023: 77,082024: 43,912025: 69,66

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -3,46 SEK–14,74 SEK. Vergelijkbare bedrijven: SCA 1,14 SEK, Alcoa 3,37 USD, Yara 3,63 USD.

Solvabiliteit63,9%
2025Solvabiliteit2022: 61,18222023: 62,94232024: 64,09242025: 63,8725

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 61,2%–64,1%.

Het dividend uitgelegd

Een dividend is geld voor aandeelhouders. SSAB betaalde 2,00 SEK per aandeel in de twaalf maanden tot 6 november 2026.

Op de ex-dag 29 april 2026 werd SSAB zonder recht op het dividend van 2,00 SEK verhandeld. De koers ging van 81,06 SEK naar 81,20 SEK; inclusief dividend was de dagverandering +2,6%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.

2017: 0,00 SEK2018: 1,00 SEK2019: 1,50 SEK2020: 0,00 SEK2021: 0,00 SEK2022: 5,25 SEK2023: 8,70 SEK2024: 5,00 SEK2025: 2,60 SEK2026 tot nu toe: 2,00 SEK

SSAB, A of B?

A en B zijn twee aandelenklassen van SSAB. Stemrechten en koersen kunnen verschillen.

Bij dezelfde slotkoers kostte A 90,72 SEK en B 91,74 SEK. Het koersverschil van A ten opzichte van B was −1,1%.

Het handelsvolume van B was die dag 6,2 keer dat van A.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van SSAB veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van SSAB veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over SSAB

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Mark Hallquisth, leidinggevendeAankoopcirca 28 duizend SEK
  • Magnus Groth, bestuurslidAankoopcirca 969 duizend SEK
  • Maria Långberg, leidinggevendeAankoopcirca 106 duizend SEK
  • Leena Craelius, CFOAankoopcirca 6 duizend EUR
  • Anthony Richard Harris, leidinggevendeAankoopcirca 21 duizend GBP

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag3,3%

Gewone dag1,5%

Op de laatste 16 rapportdagen bewoog SSAB meestal ongeveer 3,3%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,5%.

−4,84% −1,28% −2,78% −2,54%

10.000 SEK in SSAB gekocht op 7 november 2016 is vandaag 60.100 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in SSAB vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in SSAB vandaag waard zijn?

60.100 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016.

Op het laagste punt was het 8.770 SEK waard (14 mei 2020).

De vijf grootste dagen van de reis

· +14,1% · de hele markt steeg 7,1% op dezelfde dag

· −14,1% · de hele markt daalde 10,6% op dezelfde dag

· −14,0% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag · rapportdag

· +10,0% · de hele markt steeg 4,9% op dezelfde dag

· +9,4% · de hele markt steeg 0,4% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • −2,76% beurs −0,11% SSAB verloor deze week licht terrein, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel gelijk bleef. Lees →

    SSAB verloor deze week licht terrein, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel gelijk bleef.

    De laatste kwartaalcijfers vielen tegen en dat drukte het aandeel waarschijnlijk.

    Het handelsvolume deze week lag rond het gebruikelijke niveau.

  • −2,66% beurs −0,32% SSAB daalde duidelijk, meer dan de markt. Lees →

    SSAB daalde duidelijk, meer dan de markt.

    Geen bedrijfsnieuws van die dag verklaart de beweging.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde SSAB duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

    Eerder overtrof het derdekwartaalrapport van SSAB de winstverwachtingen dankzij hogere staalprijzen, maar sommige analisten verlaagden hun koersdoelen en stijgende kosten drukten de stemming.

  • −1,56% beurs +0,83% SSAB daalde duidelijk. Lees →

    SSAB daalde duidelijk.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de daling; de meest waarschijnlijke oorzaken zijn de vooruitzichten voor staalprijzen en kosten.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg SSAB licht, in lijn met de markt.

  • +4,52% beurs +0,48% SSAB steeg sterk, ruim voor een markt die licht steeg. Lees →

    SSAB steeg sterk, ruim voor een markt die licht steeg.

    De beweging volgde nadat het bedrijf zei dat de leveringen in Europa in het vierde kwartaal naar verwachting zullen toenemen.

    Eerder overtrof de winst over het derde kwartaal de verwachtingen, door hogere staalprijzen en EU-importbeperkingen.

    In de afgelopen vijf handelsdagen bleef SSAB vrijwel gelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg.

  • −2,82% beurs −0,29% SSAB daalde. Lees →

    SSAB daalde.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de daling duidelijk, dus de beweging lijkt vooral aan SSAB zelf te liggen.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde SSAB duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg.

    Het verslag over het derde kwartaal van 2026 verscheen eerder deze week en toonde een hoger bedrijfsresultaat door betere staalprijzen en hogere leveringen, maar het aandeel daalde toch.

  • −4,38% beurs +3,01% SSAB daalde duidelijk gedurende de week, terwijl de markt, die duidelijk steeg, de andere kant op bewoog. Lees →

    SSAB daalde duidelijk gedurende de week, terwijl de markt, die duidelijk steeg, de andere kant op bewoog.

    De daling kwam rond het kwartaalcijfer over het derde kwartaal van 2026, gepubliceerd op 28 oktober, dat een hogere bedrijfswinst toonde dankzij betere staalprijzen en leveringen.

    Analisten verlaagden hun koersdoelen en stijgende kosten drukten op de stemming.

    In de laatste handelsdag daalde het aandeel sterk, meer dan de OMX Stockholm 30, die licht daalde.

  • +2,86% beurs +0,41% SSAB steeg. Lees →

    SSAB steeg.

    De markt steeg maar licht, dus SSAB presteerde duidelijk beter.

    De resultaten waren hoger dan de prognoses doordat de EU-importbeperkingen de staalprijzen steunden, en het bedrijf meldde hogere prijzen en leveringen.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde SSAB licht terwijl de markt sterk steeg.

    Analisten waren verdeeld: DNB Carnegie verhoogde het advies naar koop, terwijl Nordea en JP Morgan hun koersdoel verlaagden, de aandelenkoers die zij redelijk vinden.

  • +0,43% beurs +0,41% SSAB bleef vrijwel onveranderd, zonder bedrijfsnieuws als verklaring. Lees →

    SSAB bleef vrijwel onveranderd, zonder bedrijfsnieuws als verklaring.

    In de laatste handelsdag bewoog het aandeel minder dan de markt, die licht steeg.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde SSAB duidelijk, in lijn met de markt, die ook sterk daalde.

    De daling weerspiegelt waarschijnlijk een algehele marktzwakte en de gespannen waardering die Nordea signaleerde.

  • −4,77% beurs −3,67% Het aandeel SSAB-B.ST, van het staalbedrijf, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, daalde de afgelopen vijf handelsdagen duidelijk, in lijn met de bredere markt. Lees →

    Het aandeel SSAB-B.ST, van het staalbedrijf, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, daalde de afgelopen vijf handelsdagen duidelijk, in lijn met de bredere markt.

    De grootste druk kwam van het onderzoek naar de ziektegevallen op de vestiging in Luleå, waar de onderzoeksraad de verklaringen van het bedrijf afwees.

    Ook analisten lieten zich horen: Nordea hield de aanbeveling vasthouden, dus neutraal, en vindt het aandeel gestrekt gewaardeerd.

    Handelsbanken verhoogde de koersdoelstelling, de koers die analisten redelijk vinden, naar 125 kronen, JP Morgan naar 98 kronen.

  • +1,57% beurs +1,25% SSAB steeg op de handelsdag, in lijn met een stijgende markt. Lees →

    SSAB steeg op de handelsdag, in lijn met een stijgende markt.

    In de laatste handelsdag steeg SSAB duidelijk, ongeveer even sterk als de OMX Stockholm 30, dus de beweging lijkt vooral door de bredere markt te zijn gedreven en niet door bedrijfsnieuws.

    Over de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk terwijl de index licht steeg, de stijging is dus een beweging van één dag.

    Het meest recente bedrijfsnieuws ging over controles door autoriteiten op SSAB-bouwplaatsen met vastgehouden arbeiders, wat meer een personeels- en operationeel thema is dan een waarschijnlijke aanjager van een koersstijging.

    De volgende belangrijke datum is het kwartaalrapport over het derde kwartaal op 28 oktober 2026.

Alle bedrijven