Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Dometic Group

Dometic Group daalde zeer sterk, veel meer dan de markt.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.292 nieuws vandaag geanalyseerd

Dometic Group daalde zeer sterk, veel meer dan de markt.

Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging.

In de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel vlak bleef.

Productnieuws eerder in de week, zoals een koelbox-lancering in Saoedi-Arabië, is achtergrond en verklaart de daling niet.

De beweging was ongeveer vier keer een normale dag, zeer groot voor dit aandeel.

De beweging van vandaag, −6,24%, was 3,5 keer een normale dagbeweging van 1,8%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −1,01%.

Dometic Group −6,24%OMX Stockholm 30 −1,01%Veel zwakker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Dometic Group.

Dometic Group verdiende in 4 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 5 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 5Houden 2Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 23,14 SEK

Koersdoelen
Laagste 22,00Gemiddeld 35,71Hoogste 55,00

Het gemiddelde is 35,71 SEK, +54% ten opzichte van de laatste koers van 23,14 SEK. De bandbreedte is 22,00 SEK–55,00 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 7 analisten gaven een koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-1,40,21,93,55,22025-01-29: 0,08; Verwachte winst per aandeel: -0,5929/1’25+4,5%2025-04-24: 0,88; Verwachte winst per aandeel: 0,7724/4’25−1,2%2025-07-15: 1,10; Verwachte winst per aandeel: 1,2015/7’25+12,2%2025-10-23: 0,36; Verwachte winst per aandeel: 0,6123/10’25−7,9%2026-01-28: -0,67; Verwachte winst per aandeel: 0,0328/1’26−17,3%2026-04-23: 0,86; Verwachte winst per aandeel: 0,5623/4’26+11,4%2026-07-14: 1,27; Verwachte winst per aandeel: 1,1414/7’26−9,8%2026-10-22: 0,03; Verwachte winst per aandeel: 0,3822/10’26−6,4%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 1,14.→28/01

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 1,14 SEK (28 januari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 2,09 SEK drie maanden geleden naar nu 1,87 SEK. Raming 2026: 1,87 SEK. Raming 2027: 3,42 SEK. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 24 april: Aankoop circa 629 duizend SEK. 23 april: Aankoop circa 96 duizend SEK. 13 maart: Aankoop circa 95 duizend SEK. 6 februari: Aankoop circa 557 duizend SEK. 5 februari: Aankoop circa 115 duizend SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −10% en ging de winst per aandeel van -7,21 SEK naar 1,34 SEK.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)-2921332022: 29,762022: 1,7820222023: 27,772023: 1,3320232024: 24,622024: -2,3020242025: 21,042025: 0,432025Nu2026: 20,5520262027: 21,9020272022: 21,50212023: 28,79292024: 16,61172025: 14,9715Nu: 7,397

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 0,4 keer de omzet van 2025, tegen 0,7 in 2022. Winst in 2025: 428 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)02142632022: 57,452022: 31,0420222023: 54,122023: 28,1320232024: 52,822024: 27,3620242025: 45,812025: 24,882025Nu2022: 21,50212023: 28,79292024: 16,61172025: 14,9715Nu: 7,397

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 20,9 mld. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 0,4 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 7,4 mld. SEKOmzet 2025: 21,0 mld. SEK

Wat de kengetallen over Dometic Group zeggen

De kengetallen verbinden wat Dometic Group verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel-13,10 SEK
NuWinst per aandeel2022: 5,58222023: 4,17232024: -7,21242025: 1,34252026: 1,87262027: 3,42272022: 67,282023: 90,122024: 52,002025: 46,86

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -7,21 SEK–5,58 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Mips 6,45 SEK, Thule Group 11,54 SEK, Asmodee Group 2,15 SEK. Raming 2026: 1,87 SEK (1,21 SEK–2,95 SEK). Raming 2027: 3,42 SEK (2,82 SEK–4,56 SEK).

Omzet20,4 mld. SEK
NuOmzet2022: 29.764.000.000,00222023: 27.775.000.000,00232024: 24.620.000.000,00242025: 21.042.000.000,00252026: 20.553.478.510,00262027: 21.901.063.410,00272022: 67,282023: 90,122024: 52,002025: 46,86

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 21,0 mld. SEK–29,8 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Mips 745 mln. SEK, Thule Group 10,4 mld. SEK, Asmodee Group 1,8 mld. EUR. Raming 2026: 20,6 mld. SEK (20,5 mld. SEK–20,6 mld. SEK). Raming 2027: 21,9 mld. SEK (21,3 mld. SEK–22,6 mld. SEK).

Operationele marge7,5%
NuOperationele marge2022: 10,80222023: 10,56232024: 0,41242025: 8,29252022: 67,282023: 90,122024: 52,002025: 46,86

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 0,4%–10,8%. Vergelijkbare bedrijven: Mips 32,9%, Thule Group 17,1%, Asmodee Group 11,1%.

Rendement op eigen vermogen−20,4%
NuRendement op eigen vermogen2022: 6,75222023: 5,12232024: -9,04242025: 2,04252022: 67,282023: 90,122024: 52,002025: 46,86

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −9,0%–6,8%. Vergelijkbare bedrijven: Mips 28,1%, Thule Group 15,9%, Asmodee Group 2,4%.

K/W35,0
2025K/W2022: 12,06222023: 21,6123242025: 34,97252026: 12,40262027: 6,7827

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 12,1–35,0. Vergelijkbare bedrijven: Mips 71,0, Thule Group 18,8, Asmodee Group 79,5. Raming 2026: 12,4. Raming 2027: 6,8.

Beurswaarde / omzet (K/O)0,36
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 0,72222023: 1,04232024: 0,67242025: 0,71252026: 0,36262027: 0,3427

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 0,67–1,04. Vergelijkbare bedrijven: Mips 16,30, Thule Group 2,24. Raming 2026: 0,36. Raming 2027: 0,34.

Dividend per aandeel0,00 SEK
NuDividend per aandeel2017: 1,85172018: 2,05182019: 2,15192020: 0,00202021: 2,30212022: 2,45222023: 1,30232024: 1,90242025: 1,3025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 0,00 SEK–2,45 SEK.

Dividendrendement0,0%
NuDividendrendement2022: 3,64222023: 1,44232024: 3,65242025: 2,7725

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 1,4%–3,7%. Vergelijkbare bedrijven: Mips 0,6%, Thule Group 3,8%, Asmodee Group 1,0%.

Nettoschuld / EBITDA3,68
NuNettoschuld / EBITDA2022: 3,39222023: 3,20232024: 5,28242025: 3,7225

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 3,20–5,28. Vergelijkbare bedrijven: Mips 0,45, Thule Group 1,73, Asmodee Group 1,72.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)0,39
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 0,81222023: 1,11232024: 0,65242025: 0,7225

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 0,65–1,11. Vergelijkbare bedrijven: Mips 17,78, Thule Group 2,81.

EV / EBIT14,6
2025EV / EBIT2022: 12,11222023: 14,9123242025: 14,6225

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 12,1–14,9.

Vrije kasstroom per aandeel5,02 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 3,99222023: 13,23232024: 10,92242025: 7,75252022: 67,282023: 90,122024: 52,002025: 46,86

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 3,99 SEK–13,23 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Mips 6,12 SEK, Thule Group 12,02 SEK, Asmodee Group 0,79 EUR.

Solvabiliteit45,7%
2025Solvabiliteit2022: 45,98222023: 48,03232024: 48,21242025: 45,6925

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 45,7%–48,2%.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Dometic Group veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Dometic Group veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over Dometic Group

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Tomas Bergendahl, bestuurslidAankoopcirca 629 duizend SEK
  • Per Carlsson, CFOAankoopcirca 96 duizend SEK
  • Jenny Evelius, leidinggevendeAankoopcirca 95 duizend SEK
  • Juan Ramon Vargues Huerta, CEOAankoopcirca 557 duizend SEK
  • Christian Hilbertsson, leidinggevendeAankoopcirca 115 duizend SEK

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag7,9%

Gewone dag1,8%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Dometic Group meestal ongeveer 7,9%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,8%.

−6,39% −9,77% +11,43% −17,27%

10.000 SEK in Dometic Group gekocht op 7 november 2016 is vandaag 4.510 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Dometic Group vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Dometic Group vandaag waard zijn?

4.510 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016.

Op het laagste punt was het 3.700 SEK waard (8 oktober 2026).

De vijf grootste dagen van de reis

· −19,0% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag

· −17,3% · de hele markt daalde 0,5% op dezelfde dag · rapportdag

· −16,2% · de hele markt steeg 0,3% op dezelfde dag · rapportdag

· +15,6% · de hele markt daalde 0,1% op dezelfde dag · rapportdag

· −14,7% · de hele markt daalde 2,6% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +6,44% beurs −0,11% Dometic Group steeg de week duidelijk terwijl de Stockholmse beurs nagenoeg vlak was. Lees →

    Dometic Group steeg de week duidelijk terwijl de Stockholmse beurs nagenoeg vlak was.

    Het aandeel daalde daarna in de laatste handelsdag zeer sterk, een beweging van ongeveer vier keer de gebruikelijke dagelijkse schommeling.

    De volgende kwartaalrapportage van het bedrijf is verwacht op donderdag 28 januari 2027.

  • +3,52% beurs −0,32% Dometic Group steeg duidelijk zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart. Lees →

    Dometic Group steeg duidelijk zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart.

    In dezelfde dagen daalde de OMX Stockholm 30 licht, dus Dometic Group bewoog tegen de markt in.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk, veel meer dan de lichte winst van de markt.

    De beweging was groot, ongeveer twee keer een normale vijfdaagse periode voor het aandeel.

    Het handelsvolume lag ruim boven het gebruikelijke niveau, ongeveer twee keer een normale handelsdag.

  • +6,05% beurs +0,83% Dometic Group steeg sterk op de handelsdag, duidelijk meer dan de markt. Lees →

    Dometic Group steeg sterk op de handelsdag, duidelijk meer dan de markt.

    Geen bedrijfsnieuws van de handelsdag verklaart de beweging.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel zeer sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

    Voor Dometic is dit een zeer grote beweging, ongeveer drie keer een normale periode van vijf dagen, en zulke bewegingen komen zelden voor.

    Het recentste bedrijfsnieuws is ouder, dus het is waarschijnlijk niet de belangrijkste oorzaak.

  • −1,58% beurs −0,08% Dometic Group daalde licht, zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Dometic Group daalde licht, zonder bedrijfsnieuws.

    De afgelopen vijf handelsdagen steeg Dometic Group sterk en bewoog daarmee meer dan de markt.

    In de laatste handelsdag was de markt vrijwel onveranderd, en de lichte daling ligt binnen de gebruikelijke dagelijkse schommelingen van het aandeel.

    Geen bedrijfsnieuws van de laatste handelsdag verklaart de lichte daling.

    De eerdere stijging volgde op het derdekwartaalcijfer, dat verbeterde groei liet zien, en Pareto verlaagde zijn koersdoel maar behield het advies hold, wat betekent dat zij geen koop- of verkoopadvies geven.

  • +5,06% beurs +0,48% Dometic Group steeg sterk en bewoog duidelijk meer dan de markt. Lees →

    Dometic Group steeg sterk en bewoog duidelijk meer dan de markt.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel zeer sterk, een zeer grote beweging voor dit aandeel, en de markt steeg ook duidelijk.

    Het handelsvolume lag rond het gebruikelijke niveau.

    Dometic publiceert de volgende cijfers op donderdag 28 januari 2027.

  • −2,95% beurs −0,29% Dometic Group daalde duidelijk, meer dan de markt. Lees →

    Dometic Group daalde duidelijk, meer dan de markt.

    De daling viel samen met de lancering van een nieuwe tankloze 60K-waterverwarmer, eerder een productlancering dan een grote financiële gebeurtenis.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk, terwijl de markt ook duidelijk steeg.

  • +5,43% beurs +3,01% Dometic Group steeg duidelijk in de week en bewoog meer dan de markt, die ook duidelijk steeg. Lees →

    Dometic Group steeg duidelijk in de week en bewoog meer dan de markt, die ook duidelijk steeg.

    Analisten reageerden op het kwartaalcijfer van het derde kwartaal van 22 oktober, waarbij de resultaten onder de verwachtingen bleven, en verschillende analisten verlaagden hun koersdoel, de aandelenprijs die zij redelijk achten.

    Pareto hield op 26 oktober de advies hold vast, dus neutraal, maar verlaagde het koersdoel.

    Het bedrijf kondigde ook een herstructurering van de activiteit Americas Land Vehicles aan en een goodwillafschrijving, een niet-kasmatige verlaging van de boekwaarde van eerdere overnames, die de gerapporteerde winst sterk drukte.

  • +7,38% beurs +0,41% Dometic Group steeg zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Dometic Group steeg zonder bedrijfsnieuws.

    Het verslag van vorige week bevatte een grote goodwillafschrijving, en het aandeel steeg de week door sterk, dus de stijging lijkt deels een opluchtingsrally.

    Het handelsvolume was ongeveer twee keer het normale niveau, wat op forse aankopen wijst.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk, een veel grotere beweging dan die van de markt.

    Het volgende kwartaalverslag staat gepland voor 28 januari 2027.

  • +4,20% beurs +0,33% Dometic Group steeg zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Dometic Group steeg zonder bedrijfsnieuws.

    Het aandeel was in de afgelopen vijf handelsdagen gedaald, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

    Het kwartaalrapport van vorige week liet 3 procent organische groei zien, maar een goodwillafschrijving van 4,2 miljard kronen (een niet-kasmatige verlaging van de boekwaarde van eerdere overnames) zorgde voor een zware kwartaalverlies, en de resultaten vielen tegen de verwachtingen.

    Analisten, waaronder DNB Carnegie en Pareto, verlaagden hun koersdoelen, dus de waarde die zij voor het aandeel redelijk vinden.

  • +1,98% beurs +0,41% Dometic Group steeg duidelijk, na een zwakke week. Lees →

    Dometic Group steeg duidelijk, na een zwakke week.

    Het aandeel steeg meer dan de markt, die vrijwel vlak tot licht hoger lag.

    De belangrijkste verklaring is waarschijnlijk dat het bedrijf besparingen verwacht die de herstructureringskosten opvangen.

    Analisten waren verdeeld: Danske Bank verlaagde de koersdoelstelling naar 34 kronen, terwijl DNB Carnegie het advies naar hold verlaagde.

  • −7,45% beurs −3,67% Dometic Group daalde in de afgelopen vijf handelsdagen duidelijk, meer dan de bredere Stockholmse markt, die sterk daalde. Lees →

    Dometic Group daalde in de afgelopen vijf handelsdagen duidelijk, meer dan de bredere Stockholmse markt, die sterk daalde.

    De belangrijkste oorzaak was het kwartaalrapport over het derde kwartaal, dat de verwachtingen miste.

    Het bedrijf boekte een grote niet-kasgerelateerde afschrijving op goodwill, dus een verlaging van de boekwaarde van eerdere overnames, en startte een herstructureringsprogramma in de Amerikaanse voertuigactiviteiten.

    De handel was druk en het aandeel ligt ver onder de jaarhoogste koers.

  • +16,04% beurs +1,19% Dometic Group steeg in de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, duidelijk meer dan de OMX Stockholm 30-index, die slechts licht steeg. Lees →

    Dometic Group steeg in de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, duidelijk meer dan de OMX Stockholm 30-index, die slechts licht steeg.

    De belangrijkste oorzaak lijkt een positieve beoordeling van Nordea, die de waardering aantrekkelijk vindt na de eerdere koersdaling, waardoor kopers waarschijnlijk instapten.

    Een analistenoordeel dat het aandeel goedkoop lijkt maar een hoog risico draagt, en een neutrale aanbeveling van een andere makelaar, zorgden voor een gemengder beeld.

    Beleggers letten op het kwartaalrapport over het derde kwartaal op 22 oktober 2026, dat voor het aandeel meestal een grote handelsdag is.

Alle bedrijven